InstagramFacebookYoutube
Tréning

Nerobte tieto tréningové chyby, ak chcete chudnúť

21. decembra 2020
Nerobte tieto tréningové chyby, ak chcete chudnúť
Niekedy sa cvičenci aj s najlepšími úmyslami snažia robiť veci, ktoré ich zdanlivo môžu priviesť k rýchlejšiemu chudnutiu, ale v skutočnosti celý proces chudnutia spomaľujú. A práve na ne vás chceme upozorniť v tomto článku.

Na čo si dať pozor, ak chcete schudnúť efektívne?

1. Každodenné cvičenie
Vykonávanie nejakej fyzickej aktivity na dennej báze je dobré, ak sa snažíte schudnúť. Opakovanie tých istých tréningov však nie je efektívne, pretože si na ne vaše telo rýchlo zvykne a vy narazíte na stagnáciu. Vytvorte si teda režim, pri ktorom sa hýbete každý deň, ale ktorý tvoria odlišné druhy cvičení, rozličnej intenzity a dĺžky. Za takúto aktivitu nepovažujte len posilňovanie či intervalové cvičenie. Môže ňou byť aj prechádzka.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Kompenzovanie prejedania cvičením a naopak
Mnoho ľudí sa snaží chudnúť tak, že zvýšia snahu v tréningu, ale nedbajú na kvalitnú výživu. Táto cesta môže viesť s ťažkosťami k chudnutiu do určitej miery, ale potom dôjde k jojo efektu. Najlepšie je najskôr si dať do poriadku výživu a jesť toľko živín a kalórií, aby ste zaručili pozvoľne chudnutie. Na druhú stranu, viac cvičenia vedie k väčšej chuti do jedla. Preto po cvičení musíte vyberať jedla, ktorá vás nasýtia. Také, ktoré obsahujú veľa bielkovín, vlákninu a zdravé tuky.

3. Nevybalansovaný tréningový plán
Dobrý tréningový program nezahŕňa len nekonečné množstvo kardio tréningov alebo posilňovacích jednotiek. Dobrý tréningový program zameraný na chudnutia zahŕňa všetko – posilňovanie, kardiovaskulárny tréning v miernej aktivite, vysoko intenzívny intervalový tréning a ideálne aj strečing, aby ste udržali v dobrom stave kĺby a znížili riziko svalových zranení.

4. Preháňanie s „regeneráciou“
Mnoho cvičencov sa zničí pri svojom tréningu a zvyšok dňa preležia pred televízorom. Áno, je dobré telu dodať priestor na regeneráciu, ale ak chcete chudnúť, nemôžete okrem cvičenia svoju aktivitu nastaviť na nulu. Efektívnejšie budete chudnúť, ak budete často kráčať, starať sa o domácnosť a trebárs si aj variť.

5. Nepremyslená suplementácia
Doplnky výživy sú ako doplnky veľmi dobrá vec, ale všetkého veľa škodí. Najmä, ak mimo srvátkového proteínu investujete svoje peniaze do športových nápojov alebo tyčiniek. Tie vám môžu dodať kalórie, ktoré nepotrebujete a proces chudnutia spomaliť. Premrháte peniaze, ktoré by ste inak mohli využiť na kvalitnejšiu stravu. Práve tá je základom. Prakticky okrem srvátkového proteínu nič nepotrebujete.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist