Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Rýchly rast svalov: 5 vysokokalorických snackov, ktoré pomôžu

28. 09. 2021
ikonka
Rast svalov nie je pre každého jednoduchý. Sú ľudia, ktorí ich budujú ťažko. Tí potrebujú najmä na konzistentnej báze prijímať viac kalórií. A to kvalitných.

Kľúčové pre rast svalov sú aj menšie jedlá, tzv. snacky, ktoré môžete prijímať medzi raňajkami, obedom a večerou. Aj tie musia byť kvalitným zdrojom kalórií a bielkovín. Laurent Jacobsenová priniesla pre FitnessRx päť svojich obľúbených možností, ktoré sa môžu hodiť aj vám:

Avokádo a vajcia
Avokádo je považované za superjedlo, pretože obsahuje veľa vlákniny, draslíka, sodíka, horčíka, vitamínov A, C, E, K i B, a antioxidanty. Obsahuje aj zdravé tuky, pričom dve polievkové lyžice avokáda vám dodajú aj 160 kalórií. Hodia sa k vajciam, ktoré tiež obsahujú B vitamíny, ale dodajú vám najmä kvalitné bielkoviny. Obsahuje aj cholesterol, ktorý podporuje testosterón.

Pozri aj: Zaraďte avokádo do stravy! Prinášame štyri rýchle recepty

Článok pokračuje pod reklamou


Cottage cheese a mango
Syr cottage vám dodá pomaly tráviace sa bielkoviny, ktoré podporia proces budovania svalov. Jedna šálka obsahuje 195 kalórií a až 27 gramov bielkovín. Pridajte jednu šálku manga a získate ďalších 100 kalórií, ako aj 25 gramov sacharidov, 75 % odporúčanej dennej dávky vitamínu C a 25 % odporúčanej dennej dávky vitamínu A.

Kešu a datle
Orechy sú skvelé na pridanie kalórií rýchlym spôsobom. Hrsť kešu vám poskytne 157 kalórií, 12 gramov tukov a 20 % odporúčaného denného príjmu horčíka, ktorý je dôležitý pre kontrakcie svalov. Hodia sa k nim datle – tri stredne veľké vám pridajú 60 kalórií a 16 gramov sacharidov.

Proteínové smoothie
Srvátkový proteín musíte mať k dispozícii, keď budujete svaly. Využite ho aj medzi jedlami. Zmiešajte si dve odmerky s dvoma polievkovými lyžicami mandľového masla, šálkou kokosového mlieka a získate neskutočných 488 kalórií a 60 gramov bielkovín.

Pozri aj: Štyri recepty na vynikajúce proteínové šejky

Celozrnný chlieb s arašidovým maslom
Dva krajce kvalitného celozrnného chleba vám poskytnú 160 kalórií, 30 gramov kvalitných sacharidov a 8 gramov bielkovín. Natrite si ho dvoma polievkovými lyžicami arašidového masla, ktoré pridajú ďalších 188 kalórií. Ak chcete zlepšiť bielkovinový profil, vmiešajte si do arašidového masla polovicu odmerky srvátkového proteínu.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist