InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Tri skvelé spôsoby, ako si zlepšiť pružnosť tela

19. novembra 2022
Tri skvelé spôsoby, ako si zlepšiť pružnosť tela
Snáď neprejde deň bez toho, aby ste sa nepredklonili, aby ste niečo zdvihli zo zeme alebo si zaviazali šnúrky na topánkach. Čím sme starší, tým aj takéto bežné aktivitu môžu začať robiť problémy. Preto je dôležité venovať pozornosť zlepšovaniu našej flexibility.

Ak by ste si chceli zlepšiť pružnosť tela, očividnou voľbou je špecifický tréning zameraný na strečing, ktorý využíva tradičné cviky na zvýšenie flexibility vo všetkých možných svalových partiách nášho tela.

Existujú však aj tri o niečo pestrejšie a atraktívnejšie voľby, ako si zlepšiť pružnosť – joga, pilates a tréning s kettlebellom. Ak sa im budete venovať pravidelne, budete mať svaly a kĺby flexibilné, silné a zdravé.

Článok pokračuje pod reklamou


Joga

Cvičenie jogy sa koncentruje na držanie tela, dýchanie a naťahovanie svalov, pričom vám ako bonus aj posilní kardiovaskulárne zdravie. Joga vám pomôže uvoľniť sa aj po mentálnej stránke. Mnoho ľudí nevie, no stres negatívne vplýva aj na flexibilitu, pretože spôsobuje napätie v svaloch. To zvyšuje význam tohto pre niekoho nedoceneného prínosu jogy. Joga by pritom mohla pomôcť aj vašej výkonnosti v posilňovni.

Pozri aj: Ako cvičiť jogu - základy pre začiatočníčky

Pilates

Pilates je precvičovanie celého tela, ktoré vám dodá silu, rovnováhu i pružnosť. Dôraz sa pri ňom kladie na stabilitu stredu tela. Pomáha efektívne predlžovať a posilňovať svaly, pričom na to využíva len váhu vášho tela. Podobne ako joga, aj pilates využíva dýchanie ako podporu pre vaše držanie tela a uvoľnenie svalového napätia.

Pozri aj: Šesť dôvodov, prečo cvičiť pilates

Tréning s kettlebellom

Kettlebell sa nemusí využívať len na naberanie sily a svalov či pálenie nadbytočných tukov. Cvičením s týmto náčiním dokážete výborným spôsobom zlepšiť aj pružnosť vašich svalov a kĺbov. Zlepší sa aj mobilita v bedrovej a stehennej oblasti a to už len cvičením jedného z najzákladnejších cvikov – švihov s kettlebellom. Posilňujú aj sedacie svaly i chrbticu, predlžujú zadnú časť stehien a dodávajú stabilitu ramenám.

Pozri aj: Dámy, zoznámte sa s kettlebell


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist