InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Stoja návštevy solária skutočne za to?

Autorka: Lucka  /   05. októbra 2013
Stoja návštevy solária skutočne za to?
Opálenie je populárne, pretože vďaka nemu vyzerať lepšie a ak cvičíte, tak vynikne aj vaša postava. Mnoho žien si opaľovanie udržiava aj mimo letných mesiacov a hnedé dámy možno vidieť aj uprostred zimy. Radi totiž navštevujú solária.

Hoci sa už o nich toho popísalo a pohovorilo veľa, stále sú pomerne populárne a navštevuje ich veľa dievčat a žien. Už dlho sa hovorí, že umelé opaľovanie je škodlivé a dnes sa pozrieme na to, prečo.

Vysvetlenie budeme čerpať zo záverov niekoľkých štúdií, ktoré potvrdzujú, že využívanie opaľovanie pod umelými lúčmi pred vekom 35 rokov zvyšuje riziko vytvorenia melanómu o 59 až 75 percent, pričom ak sa to robí pred 25. rokom, potom je riziko vzniku inej formy rakoviny kože o 40 až 102 percent vyššie.

Článok pokračuje pod reklamou


Aj pred návštevou sa dajú riziká zmenšiť, ak sa dodrží pár zásad. V prvom rade sa treba natrieť špeciálnymi opaľovacími krémami určenými na „umelé opaľovanie“. A potom neprekračovať dĺžku takéhoto opaľovania. Po troch mesiacoch by takisto mal byť aspoň mesiac oddychu. Riziko však neeliminujú úplne.

A teraz sa črtá otázka, či skutočne stojí za to navštevovať solária kvôli tomu, aby sme vyzerali lepšie, hoci dobre vieme, že si tým škodíme a vystavujeme sa zvýšenému riziku niečoho, čo by dobrovoľne nechcel mať žiaden človek na svete.

A ak sa neviete zmieriť s trochu bledšou pokožkou počas zimy, ktorá tiež chlapom imponuje, môžete si sebavedomie zvýšiť kozmetickými prípravkami, samoopaľovacími krémami. Pri samoopaľovacích sprejoch by ste si mali dať pozor na vdychovanie ich častíc. Tie totiž menia DNA a môžu viesť k rakovine pľúc. ?


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist