Výživa

Ktoré jesenné jedlá zlepšia vás sexuálny život?

15. októbra 2013
Ktoré jesenné jedlá zlepšia vás sexuálny život?
Každé ročné obdobie so sebou prináša niečo iné. Momentálne sme už v jesennom období, a tak sa zameriame na jesenné jedlá, vďaka ktorým sa lepšie zahrejete pri chladnejších dňoch. Zlepšia totiž váš sexuálny život.

1. Brusnice

Jeden pohár brusnicovej šťavy denne pomáha zlepšiť sexuálny život ženám i mužom. Ženy chráni pred infekciou močových ciest po sexe a u mužov zase vplýva na zdravú funkciu spermií.

2. Ružičkový kel

Mnohí sa ružičkovému kelu vyhýbajú, no mnohí ho naopak zbožňujú. A práve tá druha skupina sa môže potešiť z výhod, ktoré so sebou prináša do postele. Kel totiž obsahuje indol-3-karbinol, ktorý redukuje hladinu estrogénu v tele, čím u mužov podporuje libido.

3. Sladké zemiaky

Sladké zemiaky sú plné draslíka, ktorý pomáha bojovať s vysokým krvným tlakom. A ten je spojený s vyšším rizikom komplikácií s erekciou. Takisto obsahujú bohaté množstvo vitamínu A, ktorý podporuje plodnosť.

4. Tekvicové semiačka

Nemáte k dispozícii ustrice? Nevadí, tekvicové semiačka ich nahradia. Obsahujú veľa zinku, ktorý u žien zvyšuje záujem o sex. Sú aj bohaté na omega 3 esenciálne mastné kyseliny, ktoré okrem iných výhod udržujú na zdravej úrovni aj libido.

5. Jablká

Jablko je jedno z najlepších ovocí na svete a prináša so sebou veľa zdravotných výhod. O jeho vplyve na zlepšenie sexuálneho života sa však veľmi nehovorí. Pritom obsahuje quercetin, ktorý slúži ako prevencia rakoviny prostaty. Tá vie aj po vyliečení u mužov urobiť veľkú neplechu aj pri sexe.

6. Granátové jablká

Pohár čerstvej šťavy z granátových jabĺk denne urobí zázraky, ak máte problémy s erektívnou disfunkciou. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú brániť molekulám voľných radikálov narúšať cirkuláciu k pohlavnému ústrojenstvu mužov a tým slúžia ako prevencia problémov s erekciou.