Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Motivácia 26. 07. 2020

10 tipov, ako sa nevzdať cvičenia

ikonka
Pre veľký počet ľudí je takmer nemožné držať sa svojho cvičebného plánu. Ak by aj chceli, často sa im do cesty stavia náročný program v práci alebo povinnosti v domácnosti. Ľudia by však nemali ignorovať význam dobrého zdravia, a preto vám prinášame 10 tipov, ktoré vám zabránia vzdať sa cvičenia.

1. Stanovte si ciele

Ciele sú potrebné pre dosiahnutie akéhokoľvek úspechu a to isté platí aj pre tréningového plány jednotlivca. Ľudia si musia stanoviť špecifické ciele v chudnutí, zdraví a iných faktoroch, ktoré ich vedú k lepšiemu životu.

2. Vyhraďte si čas pre tréning

Je dôležité, aby ste si našli čas na cvičenie takmer každý deň. V kolotoči iných povinností sa však môže stať, že zostane na druhej koľaji. Preto je veľmi dôležité vyhradiť si dopredu čas pre tréning a dodržať plán.

3. Plánujte dopredu

Plánovať dopredu svoj úspech je jednou z najpodstatnejších vecí, ktoré treba urobiť, ak už máte daný svoj cieľ. urobte si plán, ako ten cieľ dosiahnete. Naplánujte si tréningové dni a jednotlivé tréningy. Keď budete mať v tomto jasno, napĺňať to bude podstatne ľahšie.

4. Striedajte vašu rutinu

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako udržať váš záujem o cvičenie je obmieňanie vašej rutiny, teda toho, čo behom tréningu robíte. Touto pestrosťou sa vyhnete nude a dokonca aj môžete zefektívniť výsledky. Nemusíte meniť len cviky, série a opakovania, ale aj čas tréningu či prostredie.

5. Využívajte voľný čas

Cvičiť môžete aj vtedy, ak práve nemáte nič iné na práci. Ak nájdete len pár minút voľného času, môžete ich využiť napríklad na menší kardio tréning. Doma môžete cvičiť na rotopede, alebo ak ste niekde, kde sú schody, prechádzať sa po nich hore a dole.

6. Snažte sa byť flexibilní

Plánovanie je dôležité, ale nie vždy ide všetko podľa plánu. Ak ste z hocakých dôvodov vynechali plánovaný ranný tréning, nemali by ste sa vzdať tréningu úplne. Cvičiť môžete aj v druhej polovici dňa.

7. Zapojte sa do súťažného športu

Venovať sa stále dokola tomu istému časom vedie k monotónnosti a preto raz za čas treba zmeniť rutinu. Jednou z možností je zúčastňovať sa súťažného športu, ako je futbal, basketbal či hokej, aby ste sa rozptýlili a zároveň si dopriali fyzickej aktivity.

8. Nájdite si súpera

Ak potrebujete motiváciu navyše, nájdite si súpera. Potom budete mať osobu, ktorú sa budete snažiť poraziť. Chcete ukázať, že ste lepší ako váš sused? Tak mu to dokážte, zdravo sa naštvite a držte sa tréningu.

9. Buďte kreatívni

Nie vždy je možné dodržovať striktný tréningový plán, no môžete byť kreatívni a vybrať si niektoré z cvikov a robiť ich popri nejakej inej činnosti. Lepšie ako necvičiť vôbec...

10. Najmite si osobného trénera

Pre profesionálnejší a praktickejší prístup k tréningom je dôležité nájsť si osobného trénera, ktorý bude dostatočne kvalifikovaný a striktný na to, aby vás sprevádzal tréningom tým najefektívnejším spôsobom.

Článok bol pôvodne vydaný 24.11.2013.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist