InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Zvláštne rekordy zo sveta fitness

05. januára 2014
Zvláštne rekordy zo sveta fitness
Svetové rekordy samé o sebe stoja za pozornosť. Mnohé z nich sú mimoriadne a niektoré veľmi zvláštne. Niekoľko takých sme si dnes vybrali z fitness oblasti ako zaujímavosť pre našich čitateľov.

Najťažšie lietadlo ťahané človekom

Lietadla prepravujú ľudí, no v roku 2009 to bolo naopak. Pastor Kevin Fast dokázal premiestniť na vzdialenosť 8,2 metra nákladné lietadlo CC-17, ktoré vážilo takmer 188 800 kilogramov. Fast tiež drží svetové rekordy v najťažšom vozidle premiestnenom na 30,5 metra.

Najrýchlejšie zabehnutý polmaratón s tlačením kočíka

Už len pomyslenie na rýchle prebehnutie 13,3 míle polmaratónu je veľkou výzvou. Nancy Schubringová sa v roku 2001 postarala o rekord v náročnejšom a dosť netradičnom prevedení – pri behu pred sebou tlačila kočík so svojou dcérou. Trvalo jej to presne 1 hodinu, 30 minút a 51 sekúnd.

Článok pokračuje pod reklamou


Najdlhší čas státia na fitlopte

Zoberte si fitloptu a skúste na nej vydržať čo najdlhšie stáť. Väčšina z vás bude mať problém len sa postaviť. Ashrita Furman s tým žiaden problém nemal a nakoniec urobil aj svetový rekord, keď na tomto cvičebnom náčiní dokázal stať nepretržite 5 hodín, 7 minút a 6 sekúnd.

Najviac zdvihov 100kg záťaže zubami behom minúty

Mnoho ľudí na svete sa pokúša o rekordy vytvorené pomocou ich zubov. Len málokto však dokáže zdvihnúť 100kg záťaž. V roku 2010 sa Steve Schmidt zapísal do Guinessovej knihy rekordov, keď dokázal túto váhu zdvihnúť zubami 50-krát. O dva roky však Nemec Rainer Schroder urobil o štyri opakovania viac. Schmidt však dlho neváhal a tento zápis neoficiálne prekonal – urobil 65 opakovaní behom jednej minúty.

Najväčšia hodina zumby

Zumba sa teší veľkej popularite a jej hromadné tancovanie sa stáva predmetom mnohých rekordov. Ten svetový od roku 2012 drží indické mesto Hyderabad, v ktorom sa stretlo 6671 ľudí, ktorí o viac ako 4600 účastníkov prekonali dovtedajší rekord v hromadne zumbe.

Najväčšia vzdialenosť prebehnutá na páse

Pre mnohých je beh na bežeckom páse utrpením a stačí im pol hodina na to, aby začali myslieť na koniec. Len málo ľudí bez problémov zabehne hodinu. Čo tak na ňom skúsiť behať dva dni? Tony Mangan z Írska v roku 2008 behom 48 hodín na bežeckom páse prebehol takmer 252 míľ. Získal tak naspäť svoj svetový rekord, ktorý predtým prekonal Suresh Joachim.

Najviac navštívených krajín na bicykli behom 7 dní

Brit Glen Burmeister urobil svetový rekord, ktorý sa týka aj Slovenska. Sadol na svoj obľúbený bicykel a behom jedného týždňa navštívil 11 krajín, čím vytvoril rekordný zápis. Trvalo mu presne 6 dní, 11 hodín a 53 minút, kým prešiel postupne cez Českú republiku, Rakúsko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Rumunsko, Srbsko, Bosnu a Hercegovinu, Čiernu horu a Albánsko.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist