Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Tréning 12. 07. 2018

Spáľte takmer 400 kalórii týmto tabata tréningom

Ak ste ešte nepočuli o tabate, tak sa čoskoro dozviete o tom, aký pozitívny vplyv môže mať na vašu kondíciu a snahu schudnúť. V tomto článku vám totiž prinášame tréning založený na tejto metóde, vďaka ktorému budete schopní spáliť takmer 400 kalórií.

O tabate sme už písali, ale v skratke vám ju predstavíme aj teraz. Ide o vysoko intenzívny intervalový protokol pochádzajúci z Japonska, pri ktorom v priebehu štyroch minút absolvujete osem sérií daného cviku. Každý vykonávate v maximálnej intenzite 20 sekúnd a potom nasleduje pauza 10 sekúnd.

Efektívnosť takéhoto tréningu potvrdzujú aj vedecké štúdie. A jedna sa pokúsila zistiť vplyv štyroch cyklov tabaty na subjekty experimentu. Výskumníci Wisconsinskej univerzity zistili, že takýto tréning viedol k spáleniu 240 až 360 kalórií.

Dnešný tréning bude inšpirovaný práve týmto výskumom. Dôležité je však nevyhnutné dodať, že ho nemožno vykonávať viac ako dva až trikrát týždenne, pretože je potrebné medzi tréningami dovoliť telu regenerovať 48 až 72 hodín.

Celý tréning začína piatimi minútami zahriatia a nasleduje štyrmi cyklami tabaty. Medzi nimi je jednominútový oddych a po ich skompletizovaní sa ďalších 10 minút venuje ľahšej aeróbnej aktivite („cool-down“), ktorou telo plynule prejde blízko k oddychovému stavu.

Rozpis jednotlivých kôl (cyklusov) nájdete nižšie. Každý cyklus tabaty pozostáva zo štyroch cvikov, ktoré sa robia v dvoch sériách. Najlepšie je vykonať vždy jednu sériu jedného cviku a pokračovať na ďalší cvik. Keď odcvičíme všetky štyri cviky, zopakujeme to celé ešte raz. V druhom kole sa to isté urobí s ďalším balíkom cvikov. Tretie a štvrté kolo sú už len opakovania prvého, resp. druhého cyklu.

1. a 3. KOLO
2 série skákania cez švihadlo
2 série príťahov kolien v sede
2 série jumping jacks
2 série kľukov

2. a 4. KOLO
2 série angličákov (burpees)
2 série skracovačiek s vytáčaním
2 série výskokov na lavičku
2 série drepov

Tréning v praxi: 5 minút zahriatie, 1. kolo tabaty, minúta prestávky, 2. kolo tabaty, minúta prestávky, 3. kolo tabaty, minúta prestávky, 4. kolo tabaty, 10 minút „cool-down“.

Článok bol pôvodne vydaný: 09.01.2014.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist