Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Štyri tipy pre urýchlenie vašich pokrokov

15. 07. 2021
ikonka
Keď príde k cvičeniu, dôležité pre váš úspech je to, aby ste zostali po ňom hladní. Aj vtedy sa nemusíte vyhnúť obdobiam, kedy sa zastavia vaše pokroky a vy budete z toho unavení. Nasledujúce tipy vám pomôžu prekonať práve také obdobie. Vďaka ním zlepšíte tréningy a urýchlite svoje pokroky.

1. Vynechajte stroje

V máji roka 2013 sme písali o tom, či je lepšie cvičiť na strojoch alebo s činkami. Záver bol taký, že obe alternatívy sú v závislosti od vašich cieľov užitočné. Ak je však vaším zámerom vybudovať viac svalov, voľné váhy, teda činky, sú základom. Mali by ste teda zabudnúť na stroje, nestrácať s nimi čas a potrápiť sa s jednoručnými alebo veľkými činkami, ktoré aktivujú svaly vo väčšej miere, pretože sa pri cvičení s nimi vyžaduje aj práca stabilizátorov.

2. Skúste viac opakovaní s väčšími váhami

Ak chcete zefektívniť váš tréning, tak doňho zaraďte sériu s využitím modifikovanej „rest-pause“ techniky. Absolvujete v nej cvik s využitím veľkej váhy, ale aj s väčším počtom opakovaní. Skombinovanie intenzity a objemu dosiahnete pomerne ľahko. Na rozdiel od bežným sérií, pri tejto vykonáte len jedno opakovanie a po ňom si urobíte pauzu v trvaní 10 sekúnd. Toto celé zopakujeme niekoľkokrát. Vďaka takémuto precvičeniu urobíte značne viac opakovaní s váhou, ktorá vám bežne také množstvo ani zďaleka neumožní. Svaly tým budete stimulovať k väčšej sile, výdrži a dosiahnete aj viac poškodení vo svalových vláknach, ktoré sa rovnajú svalovým prírastkom počas regenerácie.

3. Cviky vykonávajte pomaly

Ak chcete skutočne zlepšiť svoje výsledky, spomaľte. Nezaraďte sa medzi tých bláznov, ktorí akoby v posilňovni súťažili v tom, ako rýchlo dokážu hýbať s činkou. Ak už medzi nimi ste, tak prestaňte. Je to veľká chyba, pri ktorej nezapájate svaly do práce optimálne a ešte k tomu aj riskujete zranenie. Pri tréningu je tempo dôležité. Čím je pomalšie, tým viac sa svaly poškodzujú a vytvárajú predpoklady pre väčší svalový rast. Pohyb v každom opakovaní by ste mali mať plne pod kontrolou a v hornej aj spodnej pozícii chvíľu zotrvať. Snažte sa držal v svaloch napätie a pri ťažkých váhach sa sústreďte na pomalšiu excentrickú fázu, pri ktorej váhu spúšťate smerom dole.

Článok pokračuje pod reklamou


4. Trénujte s niekým lepším

Ak trénujete osamote, musíte mať pevnú sebadisciplínu, aby ste sa udržovali na správnej koľaji. Niekedy je to aj lepšie ako trénovať s niekým, ktoré vás ťahá dole. Najlepšie však je, ak trénuje s osobou, ktorá je od vás lepšia. To vás bude ťahať tým správnym smerom k osobnému rastu. Ak pri cvičení budete „parťákom“ niekoho silnejšieho alebo disciplinovanejšieho, pomôže to ľahšie posunúť váš tréning na vyššiu úroveň.

06.03.2014.
Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist