Motivácia

Zaručené tipy, ako si dodať extra motiváciu

01. marca 2015
Zaručené tipy, ako si dodať extra motiváciu
Pre niekoho je samozrejmosťou vystreliť z kresla hneď, keď je čas na tréning. Niektorí ľudia - teda zrejme väčšina - sa však z toho kresla zdvihnú pomaly. Niektorí majú problém tak vôbec urobiť. Nemáte motiváciu ísť cvičiť? Ste leniví alebo máte voči cvičeniu nechuť? Využite nasledujúce tipy, aby ste si dodali motiváciu navyše.

Mnohým ľuďom dodá motiváciu už len fakt, že sa nezmestia do obľúbeného oblečenia, chcú vyzerať dobre v plavkách, chcú si zvýšiť sebavedomie, zvýšiť šance u opačného pohlavia, zlepšiť zdravotný stav alebo sa cítiť lepšie. Mnohým postačí ako motivácia jeden z týchto dôvodov. Ak vás však od cvičenia a zdravého životného štýlu drží lenivosť, únava, hnev, pochybnosti, strach či hocičo iné, je dobré sa motivovať aj externe.

Tipy, ktoré vám dodajú motiváciu navyše:

1. Sledujte na Facebooku, Twitteri či Instagrame fitness modela či fitness modelku. Prípadne účet o cvičení a motivácii. Pomôcť vám môže aj to, keď sa stanete naším fanúšikom na Facebooku.

2. Umiestnite fotku alebo fotky vášho obľúbeného fitness modela, prípadne herca či hudobníka s pekným telom, na dobre viditeľné miesto. Tak, aby ste ho mali na očiach. Ak máte problém s diétou, hodia sa aj dvere chladničky.

3. Podobné je to aj s umiestneným motivačných a inšpiratívnych citátov. Neviete si žiadne nájsť? Na stránke sme ich zverejnili už veľa. Viď TU.

4. Kúpte si nové oblečenie na cvičenie. Aspoň dočasne vás to motivuje opustiť dom a zacvičiť si. Navyše, je to investícia. Chcete, aby dopadla zle a peniaze vyšli nazmar?

5. Predstavujte si sami seba v budúcnosti. Pomyslite na to, ako dobre budete vyzerať, ak vydržíte. Taktiež si pomyslite, ako zle budete vyzerať, ak sa budete naďalej prejedať a sedieť len pred televíziou.

6. Vytvorte si zoznam pesničiek, ktoré budete mať zo sebou pri tréningu. Vo všeobecnosti platí, že energickejšie pesničky vás nabudia rýchlejšie. Mnohým však pomáha dostať sa do zóny aj klasika. Vyberte si to, čo na vás funguje.

7. Zakúpte si členstvo v posilňovni. Chcete tie peniaze vyhodiť do vzduchu tým, že tam následne nebude chodiť?

8. Keď vám chutí niečo nezdravé a kalorické, tak si odpovedzte na otázku, či bude lepšie to jedlo vyzerať v regáli či na poličke, alebo na vašom páse.

Nie pre každého fungujú všetky tipy. Musíte skúšať a nájsť si to, čo na vás funguje. Viac o motivácii nájdete v našej rubrike Motivácia. Ak sa vám článok páčil, môžete ho na sociálnych sieťach zdieľať a možno nájdete osobu, ktorá vám s motiváciou taktiež pomôže.