InstagramFacebookYoutube
Tréning

Aká je najlepšia cesta za dosiahnutím vyrysovaného brucha?

25. februára 2019
Aká je najlepšia cesta za dosiahnutím vyrysovaného brucha?
Ak chodíte pravidelne do posilňovne, tak viete, že pár mesiacov pred letom sa začne kopiť počet ľudí v sekcii zameranej na tréning brucha. Neúnavne robia cviky, ako sú skracovačky či dvíhanie nôh. Je toto však najlepšia cesta za získaním tehličiek?

Nekonečné robenie cvikov zameraných na brucho vás vôbec nedovedie k tomu, aby ste vyrysovali svoje brucho. Znamená to, že by ste mali prestať s jeho tréningom? To závisí od vášho cieľa.

Cvičenie brucha nie je nezmyselné, pretože silný stred tela je dôležitý z funkčného hľadiska. Ak vám však ide len o tehličky, potom vám stačí začať ho priamo precvičovať niekoľko týždňov pred vaším cieľovým dátumom.

Článok pokračuje pod reklamou


Ďalej je dôležité, aby sa necvičilo brucho každý deň. Stačí len dva až trikrát do týždňa, aby si svaly aj oddýchli a pracovali, rástli efektívnejšie. Tiež netreba vsádzať všetku energiu na skracovačky. Treba ich doplniť aj o cviky, ako sú dvíhanie nôh, cvičenie s koliečkom, vytáčanie s medicinbalom, doska, farmárska chôdza.

Cieľom takéhoto tréningu však určite nie je spaľovanie tukov v oblasti brucha. Ide len o posilňovanie danej svalovej skupiny. Keďže lokálne chudnutie nefunguje, odhaliť svaly vám pomôžu až pokroky dosiahnuté prevažne diétou. Určite to nefunguje tak, že si poviete: Budem brucho cvičiť každý deň a do mesiaca budem mať tehličky.

Treba pamätať aj na to, že brucho stimulujeme nepriamo aj pri cvikoch, ako sú drepy, mŕtve ťahy či tlaky v stoji. A keďže ide o viackĺbové ťažké cviky, spálite pri nich viac energie. A práve o to ide, ak chcete mať tehličky. Musíte prijímať konštantne menej energie, ako vydá telo fyzickou aktivitou.

Aká je teda najlepšia cesta za vyrysovaným bruchom? Kombinovať ťažké precvičovanie základných cvikov s priamym tréningov brucha obmedzeným na dva až tri tréningy týždenne, ako aj s kardiovaskulárnym cvičením a dobre vyskladanou výživou, ktoré vám pomôžu ku kalorickému deficitu.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist