Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Tréning 16. 03. 2020

Túto svalovú partiu môžete cvičiť každý deň. Nie je to brucho + tréning

ikonka
Keď chcete budovať silu a svaly, neodporúča sa trénovať jednu svalovú partiu viac dní po sebe. Mnoho ľudí zvykne každý deň precvičovať brucho. Skutočne sa však každý deň môže efektívne precvičiť iná partia – predlaktia.

Svaly predlaktia mnoho ľudí ani netrénuje. Pri ťažkých cvikoch – tlakoch či ťahoch – i pri precvičovaní bicepsu a tricepsu sa zapájajú do akcie. Ak ich však chceme skutočne zväčšiť, mali by sme im venovať väčšiu pozornosť.

A práve predlaktia môžeme trénovať aj častejšie, ako dva či tri razy do týždňa. Cviky, ktoré sa na ne zameriavajú, neurobia veľa svalovej škody a majú veľmi malý vplyv na centrálny nervový systém jedinca. Keďže sú jednoduché, využívajú sa pri nich ľahšie váhy a rozsah pohybu je tiež malý, nevyžadujú si ani veľa energie.

Na regeneráciu predlaktí nevplývajú ani faktory, ktoré by čas potrebný na ich zotavenie naťahovali. Zväčša vám pohodlné postačí 24 hodín.

Prečo by ste im mali venovať toľko priestoru? Pretože nie len budete mať mohutnejšie ruky, ale budete mať aj viac funkčnej sily. Tú využijete v bežnom živote, v športoch a nakoniec aj pri iných cvikoch v posilňovni – najmä ťahových, vďaka čomu budete môcť intenzívnejšie zaťažovať chrbát a bicepsy.

Dôležité pri ich tréningu je, aby ste ich precvičili komplexne, teda robili kontrakcie i extenzie „hornej“ i „spodnej“ časti predlaktia. Pokojne vám k tomu postačia dva najznámejšie cviky – ohýbanie zápästie podhmatom a ohýbanie zápästia nadhmatom.

Pri ich cvičení by ste mali robiť viac opakovaní alebo zvoliť pomalšie tempo pohybu. Jedna séria by mala trvať 40-60 sekúnd. Jednoduchý ukážkový tréning znázorňuje tabuľka:

Ukážkový tréning predlaktí
Cvik Série Opakovania
Ohýbanie zápästia podhmatom 3-4 12-15
Ohýbanie zápästia nadhmaton 3-4 12-15
Poznámka: Pri pohybe dole, v negatívnej fáze opakovania, sa snažíme pohyb čo najviac spomaľovať.Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist