Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 25. 04. 2020

Prečo nie je dobré cvičiť so šperkmi?

ikonka
Ak chcete vyzerať dobre v posilňovni, môžete si svoj úbor meniť tak často, ako chcete, tak kreatívne, ako túžite. Nepotrebujete sa však ešte ozdobovať šperkmi. Dokonca by ste to ani nemali robiť, ak si ceníte seba i vaše doplnky.

Nejde pritom len o to, že vám také retiazky, prstene či výrazné náušnice môžu skomplikovať samotné cvičenie. Aj cvičenie môže mať negatívny vplyv na vaše šperky. A v kombinácii s nimi aj na vašu pokožku.

Tréning môže poškodiť vaše šperky

Závisí to od materiálu, z ktorého je šperk vyrobený, no potením môžete riskovať stratu jeho pôvodnej farebnosti či lesku. Časom môže sčernieť. Lacnejšie šperky z niklu, medi či mosadze pri opakovanom vystavení potu korodujú. A to aj tie, ktoré sú povrchovo pozlátené.

Ak si kupujete šperky vo väčších reťazcoch, nemusíte vôbec vedieť, z čoho sú vyrobené. Môžete teda nadobudnúť dojem, že sú z odolnejšieho materiálu a potom vás sklame, keď si ich cvičením zničíte.

Aj kvalitné šperky vyrobené zo zlata sú v ohrození, ak sa venujete plávaniu. Chlór v bazénoch alebo soľ v mori, dokážu poškodiť aj zlaté šperky. Samozrejme, ďalej môže dôjsť ak k mechanickému poškodeniu – poškrabanie povrchu, deformácie, pretrhnutie. Tam už nepomôže ani to, či je šperk z čistého zlata alebo striebra.

Šperky počas tréningu môžu škodiť aj vám

Korodujúce šperky vám môžu zafarbovať pokožku do čierna alebo zelena. V tomto prípade to však zo zdravotného hľadiska nie je škodlivé. Horšie je to, ak ste alergické. Určité kovy totiž môžu dráždiť vašu pokožku a platí to najmä o nikli. Výsledkom je červená pokožka a intenzívne svrbenie. Horšie je to u piercingu, ktorý môže podráždenie spôsobovať dlhodobo.

Potom sú tu aj tvary šperkov, ktoré môžu robiť problém – to už sme naznačili v úvode. Ak máte kruhové náušnice či dlhé retiazky, môžu sa zachytiť do cvičebného náčinia alebo vlasov. Pár vytrhaných vlasov by sa možno ešte dalo zniesť, ale pri zachytení do náčinia môže dôjsť až ku škrabancom alebo krvavej tržnej rane – najmä, ak ide o náušnice.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist