InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Výhody cvičenia s kettlebellom a cviky, ktoré by ste mali využívať

Autorka: Lucka  /   20. júna 2020
Výhody cvičenia s kettlebellom a cviky, ktoré by ste mali využívať
Kettlebell – inak aj bulina – sa stal populárnym náčiním fitness nadšencov. Ak zvažujete, že by ste aj vy využívali vo vašom tréningu túto alternatívu činiek, potom tu pre vás máme výhody, ktoré by ste vďaka tomu mohli získať. A vyberieme aj pár užitočných cvikov.

Výhody cvičenia s kettlebell-om

Tak ako so všetkým, aj začínať cvičiť s kettlebellom musíte pozvoľna, aby ste si zvykli na jemne iné cvičenie, ktoré vychádza z inak umiestneného ťažiska. Potom už sa môžete tešiť z výhod, ktoré môžu čerpať nie len ženy, ale aj muži a všetky vekové kategórie.

Tréning s kettlebellom je veľmi efektívnou cestou k zlepšeniu vašej funkčnej sily, aeróbnej kapacity i celkovej kondície. V tomto smere je rovnako efektívny, ako cvičenie s činkami, ale oproti ním má výhodu v tom, že efektívnejšie zvyšuje silu zápästia a úchopu.

Článok pokračuje pod reklamou


Okrem toho dokáže lepšie zlepšovať držanie tela a koordináciu. Viac ako pri bežných činkách sa do cvičenia zapájajú aj stabilizačné svaly stredu tela, ktorý tak bude časom o niečo odolnejší. Kettlebell je tiež všestranný a môžete s ním cvičiť aj cviky, ktoré bežne cvičíte s jednoručkami.

7 užitočných cvikov s kettlebell-om

Tieto cviky vám pomôžu posilniť svaly celého tela a často zapájajú do práce viacero svalových skupín naraz. Okrem toho vám niektoré zlepšia aj vašu kondíciu. Práve preto by ste mali zvážiť využívanie nasledujúcich cvikov:

1. Mŕtve ťahy – s kettlebellmi po bokoch precvičíte sedacie svaly, prednú časť stehien i svaly chrbta.

2. Goblet drepy – prepracuje svaly dolnej časti tela (sedacie svaly, stehná i lýtka), ale aj brušné svaly.

3. Výpady v chôdzi – ďalší cvik na nohy sa zameriava na zadok a zadnú časť stehien. Dokáže vám zlepšiť aj koordináciu.

4. Tlaky na ramená – tlačiť môžete jednou rukou alebo oboma. Okrem ramien precvičíte aj tricepsy.

5. Kľuky – položte pred seba dve buliny a využite ich ako rúčky na kľuky. Posilníte si nie len hrudník, tricepsy, ramená a brucho, ale aj zápästia.

6. Švihy – tento cvik zaťažuje nie len ruky a ramená, ale aj sedacie svaly a nohy. Okrem funkčnej sily zlepšuje vďaka svojej dynamickej povahy aj kondíciu.

7. Vytáčanie trupu, alebo „ruské otočky“ – cvik zameraný na priamy brušný sval i šikmý brušný sval.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist