Výhody cvičenia s kettlebell-om
Tak ako so všetkým, aj začínať cvičiť s kettlebellom musíte pozvoľna, aby ste si zvykli na jemne iné cvičenie, ktoré vychádza z inak umiestneného ťažiska. Potom už sa môžete tešiť z výhod, ktoré môžu čerpať nie len ženy, ale aj muži a všetky vekové kategórie.Tréning s kettlebellom je veľmi efektívnou cestou k zlepšeniu vašej funkčnej sily, aeróbnej kapacity i celkovej kondície. V tomto smere je rovnako efektívny, ako cvičenie s činkami, ale oproti ním má výhodu v tom, že efektívnejšie zvyšuje silu zápästia a úchopu.
Okrem toho dokáže lepšie zlepšovať držanie tela a koordináciu. Viac ako pri bežných činkách sa do cvičenia zapájajú aj stabilizačné svaly stredu tela, ktorý tak bude časom o niečo odolnejší. Kettlebell je tiež všestranný a môžete s ním cvičiť aj cviky, ktoré bežne cvičíte s jednoručkami.
7 užitočných cvikov s kettlebell-om
Tieto cviky vám pomôžu posilniť svaly celého tela a často zapájajú do práce viacero svalových skupín naraz. Okrem toho vám niektoré zlepšia aj vašu kondíciu. Práve preto by ste mali zvážiť využívanie nasledujúcich cvikov:1. Mŕtve ťahy – s kettlebellmi po bokoch precvičíte sedacie svaly, prednú časť stehien i svaly chrbta.
2. Goblet drepy – prepracuje svaly dolnej časti tela (sedacie svaly, stehná i lýtka), ale aj brušné svaly.
3. Výpady v chôdzi – ďalší cvik na nohy sa zameriava na zadok a zadnú časť stehien. Dokáže vám zlepšiť aj koordináciu.
4. Tlaky na ramená – tlačiť môžete jednou rukou alebo oboma. Okrem ramien precvičíte aj tricepsy.
5. Kľuky – položte pred seba dve buliny a využite ich ako rúčky na kľuky. Posilníte si nie len hrudník, tricepsy, ramená a brucho, ale aj zápästia.
6. Švihy – tento cvik zaťažuje nie len ruky a ramená, ale aj sedacie svaly a nohy. Okrem funkčnej sily zlepšuje vďaka svojej dynamickej povahy aj kondíciu.
7. Vytáčanie trupu, alebo „ruské otočky“ – cvik zameraný na priamy brušný sval i šikmý brušný sval.
Čítať ďalší článok:
Chcete znížiť svoj apetít? Tieto jedlá vám pomôžu Zdieľať na Facebooku