Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Výhody cvičenia s kettlebellom a cviky, ktoré by ste mali využívať

Autorka: Lucka – 20. 06. 2020
ikonka
Kettlebell – inak aj bulina – sa stal populárnym náčiním fitness nadšencov. Ak zvažujete, že by ste aj vy využívali vo vašom tréningu túto alternatívu činiek, potom tu pre vás máme výhody, ktoré by ste vďaka tomu mohli získať. A vyberieme aj pár užitočných cvikov.

Výhody cvičenia s kettlebell-om

Tak ako so všetkým, aj začínať cvičiť s kettlebellom musíte pozvoľna, aby ste si zvykli na jemne iné cvičenie, ktoré vychádza z inak umiestneného ťažiska. Potom už sa môžete tešiť z výhod, ktoré môžu čerpať nie len ženy, ale aj muži a všetky vekové kategórie.

Tréning s kettlebellom je veľmi efektívnou cestou k zlepšeniu vašej funkčnej sily, aeróbnej kapacity i celkovej kondície. V tomto smere je rovnako efektívny, ako cvičenie s činkami, ale oproti ním má výhodu v tom, že efektívnejšie zvyšuje silu zápästia a úchopu.

Okrem toho dokáže lepšie zlepšovať držanie tela a koordináciu. Viac ako pri bežných činkách sa do cvičenia zapájajú aj stabilizačné svaly stredu tela, ktorý tak bude časom o niečo odolnejší. Kettlebell je tiež všestranný a môžete s ním cvičiť aj cviky, ktoré bežne cvičíte s jednoručkami.

Článok pokračuje pod reklamou


7 užitočných cvikov s kettlebell-om

Tieto cviky vám pomôžu posilniť svaly celého tela a často zapájajú do práce viacero svalových skupín naraz. Okrem toho vám niektoré zlepšia aj vašu kondíciu. Práve preto by ste mali zvážiť využívanie nasledujúcich cvikov:

1. Mŕtve ťahy – s kettlebellmi po bokoch precvičíte sedacie svaly, prednú časť stehien i svaly chrbta.

2. Goblet drepy – prepracuje svaly dolnej časti tela (sedacie svaly, stehná i lýtka), ale aj brušné svaly.

3. Výpady v chôdzi – ďalší cvik na nohy sa zameriava na zadok a zadnú časť stehien. Dokáže vám zlepšiť aj koordináciu.

4. Tlaky na ramená – tlačiť môžete jednou rukou alebo oboma. Okrem ramien precvičíte aj tricepsy.

5. Kľuky – položte pred seba dve buliny a využite ich ako rúčky na kľuky. Posilníte si nie len hrudník, tricepsy, ramená a brucho, ale aj zápästia.

6. Švihy – tento cvik zaťažuje nie len ruky a ramená, ale aj sedacie svaly a nohy. Okrem funkčnej sily zlepšuje vďaka svojej dynamickej povahy aj kondíciu.

7. Vytáčanie trupu, alebo „ruské otočky“ – cvik zameraný na priamy brušný sval i šikmý brušný sval.
Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist