Ak by ste prišli o elán k cvičeniu a s cvičením by ste to vzdali, mohli by ste celkom rýchlo prísť o nadobudnutú formu. Nakoniec by ste rozhodnutie možno aj obanovali a opäť sa donútili cvičiť. Aby sa to už neopakovalo alebo vôbec nestalo, dodržujte tieto tri tipy:
1. Nestanovujte si nereálne ciele
Ešte predtým, ako začnete s nejakým tréningovým programom, by ste mali presne vedieť, čo ním chcete dosiahnuť. Mali by ste mať jasné predstavu, ktorá ohraničíte určitým časovým obdobím. Nemôžete sa však preceňovať a svoj cieľ si zvoliť príliš optimisticky, lebo vás bude od cvičenia odrádzať, keď budete robiť pokroky pomalšie, ako by ste chceli.Musíte si všetko dôkladne premyslieť, zvážiť svoje schopnosti a limity, a naplánovať si cieľ tak, aby sa dal dosiahnuť za vytýčený čas. Uvedomte si, koľko kilogramov môžete za ten čas schudnúť alebo koľko svalovej hmoty nabrať. A radšej očakávania ešte trošku znížte.
2. Zostaňte vytrvalí
Musíte si uvedomiť, že transformácia nebude otázkou niekoľkých dní alebo týždňov. Pristupujte k svojej snahe s trpezlivosťou a odolávajte nutkaniu vzdať sa. Najlepšie to dokážete vtedy, ak si pripomeniete, že to, čo robíte, nerobíte len preto, aby ste lepšie vyzerali, ale aby ste sa lepšie cítili a boli zdravší.Uvedomte si to, že ak budete cvičiť aj bez rýchlych pokrokov, budete na tom lepšie, ako väčšina z ľudí tejto generácie, ktorým je bližšie sedieť pred obrazovkou, ako drieť v posilňovni. A obľúbte si ten pocit, ktorý máte po docvičení, keď viete, že to už máte za sebou a zvíťazili ste sami nad sebou.
3. Organizujte a plánujte dopredu
Vyčleňte si minimálne hodinu denne na pohyb a minimálne tri až štyri dni, počas ktorých sa budete venovať posilňovaniu. Tieto aktivity a tréningy si dopredu rozplánujte – zapíšte si ich do kalendára s časom, kedy a koľko sa im budete venovať. Každý tréning majte dopredu premyslený, aby ste vedeli, čo budete robiť a nerozptyľovali sa počas cvičenia.Čítať ďalší článok:
Ako by ste mali cvičiť na základe svojho telesného typu? Zdieľať na Facebooku