Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 01. 02. 2021

Ako sa vyhnúť 4 najväčším tréningovým chybám pri chudnutí?

ikonka
Niekedy aj cvičenci s najväčším entuziazmom prídu pri chudnutí len o minimálne množstvo váhy. Môže byť pre nich frustrujúce, ako niekto, kto nie je taký odhodlaný, chudne podstatne ľahšie. V čom je problém?

To, že je niekto pri chudnutí úspešný a niekto nie, ovplyvňuje viacero faktorov. V mnohých prípadoch pritom stačí, aby menej efektívni ľudia prestali robiť chyby, ktorých sa dopúšťajú možno aj nevedomky.

Ak nerobíte pokroky, uistite sa v prvom rade, že v tréningu nerobíte nasledujúce chyby:

1. Využívanie zlého tréningového programu
Dobrý program zameraný na chudnutie by mal zahŕňať kardiovaskulárne tréningy, posilňovanie aj strečing. To zaistí, že vaše telo zostane zdravé a v kondícii. Všetky tri tipy tréningov majú prínos pre chudnutie, vrátane podceňovaného strečingu. Ak sa chcete uistiť, že všetko robíte správne, vykonávajte všetky tri. Mnoho ľudí chudne dokonca len pomocou kardiovaskulárneho tréningu, takže tí potrebujú pridať aj posilňovanie. Pokiaľ ide o kardio, treba striedať to v miernej intenzite s vysoko intenzívnym intervalovým tréningom. Strečing si pripojte na koniec každého tréningu. Vyžaduje si len 10-15 minút.

2. Dlhodobé opakovanie jedného tréningu
Nie je zlé trénovať každý deň, pokiaľ si tréningy pekne rozdelíte a budete robiť vždy inú formu cvičenia. Ak budete robiť stále to isté – rovnaký tréning s rovnakou intenzitou, skôr či neskôr narazíte na stagnáciu, ktorá sa prejavuje minimálnymi alebo žiadnymi výsledkami. Váš tréningový plán by mal zahŕňať rôzne aktivity s využitím rôznych intenzít a s rôznymi dĺžkami. Istotou je po 8-12 týždňoch využitie novej tréningovej filozofie, aby malo telo pred sebou ďalšiu výzvu.

3. Zníženie aktivít mimo tréningu
Pokiaľ začnete chodiť do posilňovne a venujete sa tréningu, ale mimo toho prestanete s ostatnými fyzickými aktivitami a zvyšok dňa presedíte alebo preležíte, pripravujete sa o ďalšiu možnosť pálenie energie. Nejde totiž len o to, koľko kalórií spálite tréningom. Dôležité je to, že jej spálite viac ako jej prijmete za celý deň. K tomu vám môže pomôcť viac chôdze, využívanie bicykla, prípadne raz za čas nejaký doplnkový šport.

4. Kompenzácia výdatnejším jedením
Mnoho ľudí má problém s tým, že keď začnú s cvičením, začnú byť aj hladnejší a nevedia to dostať pod kontrolu. Nakoniec to končí tým, že o to, čo získali tréningom, sa oberú tým, že príjmu viac kalórií zo stravy. Mnohým to pritom ani nevadí a berú to tak, že si to môžu dovoliť, keď už dnes cvičili. Pred začatím tréningového programu by ste však mali vedieť, koľko kalórií denne by ste mali prijímať, aby ste chudli a držať sa toho. Ak budete prijímať o 500 kalórií menej, ako je váš bazálny metabolizmus, tak za týždeň prídete o 3500 kalórií, ktoré sa rovnajú schudnutiu zhruba 0,5 kg hmotnosti.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist