Jej fitness kariéra začala, keď mala 28 rokov a porodila svojho druhého syna. Dosiahla svoje ciele a teraz sa snaží pomôcť aj iným ženám. Pre magazín STRONG sa napríklad podelila o tipy, ktoré vám pomôžu k výbornej forme v akomkoľvek veku.
1. Na vašom myslení záleží – vaša myseľ je váš najsilnejší sval a čokoľvek si pomyslíte, nakoniec „pretečie“ do celého tela. Myseľ by mala byť vašou najlepšou kamarátkou a nie najväčším nepriateľom. Nebuďte negatívne a predstavujte si, ako dosahujete svoje ciele. Ako dvíhate väčšie váhy, ako sa zmestite do šiat, ktoré sú vám teraz malé a podobne.
2. Myslíte o svojom tele pozitívne – nové telo nedostanete ani si ho nikde nekúpite, a tak sa k nemu správajte dobre. Spánok by mala byť vaša priorita a cvičiť by ste mali 4- až 6-krát do týždňa. K naplneniu dlhodobých cieľov je dôležitá konzistentnosť. Svoje telo majte radi také, aké je. Aj starnutie berte ako súčasťou života a aj v pokročilom veku môžete byť krásna. Prejavy starnutia vám pomôže oddialiť cvičenie s miernymi až ťažkými váhami, pričom nemusíte hľadať žiadne komplikované tréningové programy.
3. Nájdite si vášeň – v pokročilom veku si uvedomíte prínosy toho, ak v živote spomalíte. Vyhraďte si cez týždeň čas na meditáciu, jogu alebo veci, ktoré vám pomôžu dobiť baterky a uvoľniť myseľ. Skúste sa učiť nové veci, venujte sa záľubám a praktizujte prístup vďačnosti. Snažte sa urobiť zo seba tú najlepšiu verziu, akou ste kedy boli.
4. Podporte svoju výživu – prišiel vek, v ktorom je vhodné pozrieť sa na vašu výživu, či už jedlá alebo doplnky výživy. Jedávajte pokrmy bohaté na antoxidanty a vlákninu. Zabudnite na spracované jedlá s nezdravými ingredienciami, ktoré vedú k únave či zápalom. Uprednostňujte zdravé jedlá, ako sú čučoriedky, kel, tmavá čokoláda, citrusy, šošovica, vajcia, losos a podobne.
5. Vytvorte si sieť kontaktov – obklopte sa ľuďmi, ktorí budú pre vás silným podporným systémom. Vytvorte si komunitu, v ktorej sa vzájomne budete podporovať k cvičeniu, zdravej strave a činnostiam, ktoré pozdvihnú vašu náladu a dajú väčší zmysel vášmu životu. Hľadajte nové aktivity, spoznávajte nových ľudí a nezabúdajte utužovať vzťahy s ľuďmi, ktorých už poznáte.
6. Dbajte na zotavovanie – zotavovanie je dôležité, no v pokročilom veku jeho dôležitosť ešte rastie. Uistite sa, že sa po cvičení ponaťahujete, chodievajte na masáže, doprajte si teplý kúpeľ a cez voľné dni chodievajte na prechádzky. Dbajte na kvalitnú stravu a ak chcete, regeneráciu si podporte doplnkami výživy, ako sú BCAA alebo L-karnitín.
7. Rozlúčte sa so stresom – žijete najlepšie roky svojho života, a tak sa vyhýbajte ľuďom a činnostiam, ktoré u vás zvyšujú hladinu stresu. Ten vám prinesie nepriaznivé vplyvy na vaše mentálne i fyzické zdravie. Budete náchylnejšie k priberaniu, k vysokému krvnému tlaku, podráždenosti, poruchám trávenia a podobne. Skúste sa venovať meditácii, zdriemnite si cez deň, skúste jogu alebo dýchacie cvičenia.
Čítať ďalší článok:
Štyri spôsoby, akými si podporíte svoje kĺby Zdieľať na Facebooku