Niekto si povie, že si cvičené náčinie nečistí vôbec. No aj v prípade, ak ho používate sami, mali by ste sa čisteniu sem-tam venovať. Ako často a ako presne vám uvedieme podľa jednotlivých kategórií náčinia. Ide o odporúčania.
Činky a kettlebell
Utrieť voľné váhy typu veľká činka a jednoručné činky, stačí dvakrát za mesiac. Tyč však v ideálnom prípade treba aj vykefovať. Na očistenie postačí aj mydlová voda. Pravidelne využívaný kettlebell by sa mal čistiť častejšie – aspoň raz do týždňa a to teplou mydlovou vodou. Ak tieto náčinia využíva niekoľko ľudí, v ideálnom prípade by sa mali dvakrát týždenne aj dezinfikovať sprejom.Bežecký pás, stacionárny bicykel
Motorovú oblasť bežeckého pásu by ste mali čistiť raz mesačne, ale aj štvrťročná frekvencia je lepšia, ako nižšia či žiadna. Nezabudnite pritom odpojiť stroj z elektriny, povysávať okolie motora, prípadne utrite suchou handričkou a skontrolovať, či nie je potrebné urobiť ešte niečo. Exteriér stroja by ste mali utrieť po každom použití vlhkou handričkou a raz mesačne by ste mali vyčistiť aj priestor pod pásom.Stacionárny bicykel by ste tiež mali po každom použití utrieť vlhkou handričkou, aby ste sa zbavili potu a oleja. Raz týždenne by ste mali tiež vydezinfikovať sedlo a madlá. Ak bicykel využíva v domácnosti viac osôb, mali by ste to robiť po každom použití. Postačí teplá mydlová voda.
Cvičebné podložky
Podložky na cvičenie či jogu by ste mali pretrieť mydlovou vodou alebo čistiacim prípravkom po každom použití. Tým však starostlivosť o ne nekončí. Raz mesačne by ste ich mali vyčistiť aj hĺbkovo, zamerať sa na špinavé oblasti, a nechať vysušiť ideálne na slnku.Čítať ďalší článok:
Tipy a triky pre ženy, ktoré chcú trénovať na bicykli doma Zdieľať na Facebooku