InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Nemáte čas? Takto dokážete cvičenie pridať do svojho života

17. 9. 2023
Nemáte čas? Takto dokážete cvičenie pridať do svojho života
Nájsť si čas na cvičenie môže byť náročné, najmä, ak žijete hektickým životom. Ak si však chcete vybudovať krajšie telo a pevnejšie zdravie, aj pravidelné cvičenie môžete zmestiť do svojho nabitého harmonogramu. Pomôžu vám k tomu jednoduché stratégie.

Cvičte efektívne

Ak máte málo času na cvičenie, tak si vyberajte tréningy, ktoré sú časovo efektívne a nepotrebujú veľa prípravy. Možností je hneď niekoľko – CrossFit, vysoko intenzívne intervalové tréningy (HIIT), Tabata, šprinty, cvičenie s vlastným telom, skákanie cez švihadlo, explozívny tréning a podobne. Najlepšie zo spomenutého je vsadiť na HIIT a Tabatu – zlepšujú kondíciu, podporujú spaľovanie tukov i posilňujú svaly len za niekoľko minút.

Venujte sa tomu, čo máte radi

Ak ste časovo vyťažení pracovným a rodinným životom, vaša sebadisciplína v prípade cvičenie nebude optimálna. Preto by ste si mali situáciu uľahčiť tým, že budete venovať svoju energiu fyzickým aktivitám, ktoré máte radi. Ľahšie sa k ním namotivujete. A kým budete hľadať to, čo sa stane vašou láskou, nebojte sa experimentovať.

Článok pokračuje pod reklamou


Udržute si súťaživosť

Iskru do vašej snahy môže pridať súťaživosť. Či už sa budete snažiť prekonávať sami seba alebo niekoho iného, dodá vám to dávku motivácie. Cvičenie bude pre vás zaujímavejšie a zábavnejšie, čo vás bude inšpirovať k tomu, že k nemu budete pristupovať konzistentnejšie. Môžete sa snažiť prekonávať svoje maximá na tréningoch, súťažiť s tréningovým partnerom o rýchlejší čas či viac opakovaní alebo sa trebárs aj prihlásiť do športovej súťaže, na ktorú sa budete niekoľko týždňov pripravovať.

Zaznameanávajte si svoju aktivitu

Okrem toho, že by ste si tréningy mali zapisovať do kalendára a pristupovať k nim s istou dávkou dôležitosti, mali by ste si tiež zapisovať svoju aktivitu a jej výsledky. Zapisujte si tréningy, fyzické miery, pocity. Na konci každého týždňa, mesiaca, štvrťroka či roka následne môžete svoju cestu zhodnotiť a upraviť podľa aktuálnych potrieb. Zároveň vám to pomôže s konzistentnosťou cvičenia.

Cvičte aj mimo tréningu

Nepotrebujete 20-30 minút cieľavedomého tréningu. Každá aktivita vám pomôže. Aj desať minút chôdze môže urobiť rozdiel. Za tréning môžete brať aj tancovanie. A pomôžu vám aj voľby, ktoré robíte – namiesto výťahu uprednostnite schody, počas telefonovania sa poprechádzate, zaparkujete ďalej od vchodu, urobíte si sériu drepov cez prestávku, zobudíte sa o desať minút a absolvujete rozcvičku.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist