1. KEĎ SA NECÍTITE DOBRE
Dokonca aj keď máte len bežnú nádchu, zabráňte pokušeniu cvičiť. Necvičte, keď ste chorí alebo sa necítite dobre. Váš imunitný systém je vtedy oslabený počas dlhšej choroby a cvičenie ju iba predĺži, prípadne zhorší. Navyše, nemáte toľko energie a koncentrácie, vďaka čomu môžete prísť k ujme na zdraví. Pri aeróbnom tréningu môžete aj odpadnúť.
# pozri aj: Cvičenie a choroba – cvičiť či oddychovať
2. KEĎ STE VYČERPANÍ
Keď máte deň, že sa vám nechce ísť do posilňovne, vtedy do nej ísť môžete. Ak ide o lenivosť a pohodlnosť, treba ich prekonať. Ak sa však nechce ísť, pretože ste vyčerpaní, vtedy by ste si mali dať prestávku. Deň voľna od posilňovania vám urobí len dobre. Nemusíte sa z toho stresovať ani trestať za to, že ste tréning vynechali.
3. KEĎ MÁTE „OPICU“
Ak ste to v piatok večer prehnali s alkoholom a máte na sobotné dopoludnie naplánovaný tréning, nie je dobrá idea. Alkohol dehydratuje, takže pitie veľkého množstva vody pomôže. Nikdy však nemôžete s „opicou“ trénovať. Poriadne sa naraňajkujte, pite veľa vody a tréning môžete absolvovať večer.
4. KEĎ STE UTRPELI ZRANENIE
Dá sa povedať, že je to samozrejmé, ale mnoho fanatikov to dokáže ignorovať. Akékoľvek zranenie by malo zasiahnuť do vášho plánu a mali by ste od tréningu upustiť, kým sa nezotavíte. Nemá cenu poškodzovať svojmu telu ešte viac. Ak vás trápi menšie zranenie, nezabudnite možnosť nejakého „záložného“ tréningu konzultovať s doktorom.
Letný režim, pôvodne z 06.10.2014.
Čítať ďalší článok:
Letný tip: Naučte sa nakupovať tenisky na beh správne Zdieľať na Facebooku