Výživa

Najpopulárnejšie články roka 2014 o výžive (výživa)

26. decembra 2014
Najpopulárnejšie články roka 2014 o výžive (výživa)
Tento rok sa naplní už o pár dní, a preto sme sa opäť po roku pre vás rozhodli pripraviť sériu článkov, v ktorých ponúkame prehľad najpopulárnejších článkoch v jednotlivých rubrikách. Dnes si pripomenieme to najlepšie, čo sme v roku 2014 publikovali o výžive.

Najpopulárnejšie články medzi návštevníkmi

1. | 36 výživových tipov na chudnutie (3-dielna séria) (apríl)
Zdravé návyky sú dôležité aj pri snahe schudnúť. Tá nie je ľahká a chlieb sa neláme len v posilňovni, ale aj v kuchyni a za stolom. V troch dieloch vám prinášame 36 výživových tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť svoj cieľ.

Prečítať celý článok »

2. | 6 jedál, ktoré pomôžu pri chudnutí (marec)
Mnoho ľudí si myslí, že kľúčom k úspechu pri chudnutí je hladovanie. Ak sa mu však venujete dlho, môže mať nepriaznivé účinky na vaše zdravie. Namiesto toho by ste mali jesť tie správne jedlá v správny čas. Prinášame vám šesť z nich, ktoré vám dodajú energiu a zároveň pomôžu spáliť tuky.

Prečítať celý článok »

3. | Koľko sacharidov jesť, ak chcete schudnúť? (február)
Manipulácia s príjmom sacharidov je kľúčová pokiaľ ide o snahu schudnúť. Koľko ich však treba jesť, aby ste svoj cieľ dosiahli? Na to neexistuje jednoduchá otázka, pretože ľudia sú rôzni a číslo závisí od viacerých faktorov.

Prečítať celý článok »

4. | 5 jedál, ktoré pália kalórie (jún)
Trápi vás nižšie sebavedomie alebo zdravotné problémy, ktoré vyplývajú z toho, že máte nadváhu alebo obezitu? Zmena stravovacích návykov je základom a teraz môžete do stravy pridať aj päť prvkov, ktoré vám pomôžu spáliť kalórie navyše.

Najlepšie články podľa redakcie

1. | Čo sa stane, keď prestanete jesť? (január)
Keď dlhšie hladujete, viete, že telo si energiu začne brať po určitej dobe z tukov. Ak chcete schudnúť, možno vás napadlo, že jednoducho prestanete jesť. Dnes sa však pozrieme na to, čo sa vlastne stane, ak by ste sa rozhodli vôbec nejesť.

Prečítať celý článok »

2. | Top jedlá na obdobie pred tréningom (marec)
Zostáva vám hodina a pol alebo hodina do tréningu? Neviete, čo pred ním skonzumovať? Prinášame vám prehľad jedál vhodných pre konzumáciu pred tréningom, ktoré nevyžadujú dlhú prípravu a budú základom lepšieho výkonu.

Prečítať celý článok »

3. | Tvaroh sa hodí pred spaním, no nie je len pre športovcov (marec)
Tvaroh má v obľube veľa ľudí, ale svoju popularitu získal hlavne medzi kulturistami a športovcami. Je to veľmi dobrý zdroj pomalých bielkovín, ktorý sa často konzumuje pred spaním. Svojím zložením však má prínos pre výživu takmer každého človeka.

Prečítať celý článok »

4. | Prečo by ste mali začať piť vodu s citrónom? (apríl)
Voda s citrónom je bez kalórií, ale chutí lepšie ako čistá voda. Odporúča sa piť aspoň raz denne, pretože je kvalitným zdrojom antioxidantov a vitamínu C. V tomto článku si uvedieme dôvody, prečo sa piť citrónovú vodu raz alebo dvakrát denne skutočne vyplatí.