InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Tréning na veslovacom trenažéri, ktorým spálite množstvo kalórií

15. júla 2023
Tréning na veslovacom trenažéri, ktorým spálite množstvo kalórií
Minulý rok sme pre vás priniesli článok, v ktorom sme sa zamysleli nad tým, prečo tak veľa žien ignoruje veslovací trenažér. Priniesli sme aj dôvody, prečo by ho ignorovať nemali. V skratke – ide o veľmi efektívny spôsob cvičenia, ktorý buduje svaly, kondíciu a spaľuje aj tuky. Teraz vám prinášame tréning, ktorým dáte tým tukom poriadne na frak.

-- Pozri aj: Prečo ženy ignorujú veslovací trenažér a prečo by nemali?

Veslovanie je naozaj efektívne, pretože pri ňom precvičíte dolnú, strednú i hornú časť tela. Do práce zapojíte veľa svalov, čoho výsledkom nebudú len pevnejšie svaly, ale aj spálené kalórie. A nepotrebujete pritom ani vodu a pekné počasie. Veslovanie je efektívne v prírode i vo vnútri na trenažéri.

Článok pokračuje pod reklamou


Veslovací trenažér nie je výsledkom práce raketových vedcov, ide o jednoduché zariadenie pracujúce na veľmi jednoduchom princípe. V jednoduchosti sa však skrýva sila. Ponúka vám tréning celého tela, ktorým dokážete spáliť aj 500 až 600 kalórií v priebehu jednej hodiny.

Veslovanie je cesta za vyšportovanejším telom a do akcie zapája štyri pätiny vašich svalov. Okrem toho ponúka spôsob, ako si zlepšiť pohyblivosť a pružnosť tela. Jeho ďalšou výhodou je, že nezaťažuje kĺby.

Nasledujúci tréning je zložený z veslovania, ktoré je vykonávané intervalovým spôsobom. Je veľmi efektívny a netreba ho robiť viac ako dva až trikrát týždenne. Medzi dvoma jednotkami treba odpočívať ideálne 48 hodín.

Tréning začína ľahkým zahriatím, pri ktorom sa stupňuje intenzita z ľahkej na ťažkú. Potom nasleduje desať 30-sekundových intervalov a šesť 45-sekundových. Následne ľahkých päť minút na vychladnutie. Spolu tak budete cvičiť necelých 20 minút.

Intenzitu si treba predstaviť pod počtom záberov za minútu. Trenažéri by ich mali ukazovať pod skratkou RPM alebo SPM. Ľahká intenzita je 20 až 24 záberov, stredná 25 až 27, ťažká 28 až 30 a maximálna je 31 až 40. Pri maximálnej sa zo seba snažte dostať naozaj maximum.

Intervalový veslovací tréning
Dĺžka cvičenia Intenzita
1) Zahriatie:
3 minúty Ľahká
1 minúta Stredná
1 minúta Ťažká
2) Zopakovať 5x:
30 sekúnd Ľahká
30 sekúnd Ťažká
3) Zopakovať 3x:
45 sekúnd Ľahká
45 sekúnd Maximálna
4) Vychladnutie
5 minút Ľahká


Letný režim, pôvodne z 07.02.2015.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist