Tento tréning vám pomôže posilniť svaly celého tela, a keďže je krátky a intenzívny, tak vám pomôže aj páliť kalórie a zlepšovať kondíciu. Aby bol časovo nenáročný, cvičí sa kruhovým spôsobom – odcvičte jeden cvik za druhým v jednej sérii bez prestávky, potom si vydýchnete a dáte si to celé znova ešte dvakrát.
Akú váhu by mala maž vaša „bulina“? Takú, aby bola pre vás výzvou pri končiacich počtoch opakovaní každého cviku. Nemôže byť príliš ľahké ani príliš ťažká. Často na to prídete až systémom pokus-omyl. Odporúčaná váha sa môže pohybovať od 4,5 kg to 10 kg.
Toto sú cviky a predpísaný počet opakovaní:
1. Švihy kettlebellom – 15 opakovaní
2. Drepy s kettlebellom pred hrudníkom – 10 opakovaní
3. Mŕtve ťahy jednou nohou – 10 opakovaní každou stranou
4. Príťahy kettlebellu v predklone – 10 opakovaní každou rukou
5. Tlaky nad hlavu jednou rukou – 10 opakovaní každou rukou
6. Tlaky na zemi (floor press) jednou rukou – 10 opakovaní každou rukou
7. Nosenie kettlebelu v jednej ruke – 20 krokov pri každej ruke
Ako vidíte, precvičí sa mobilita kĺbov, balans tela, nohy, chrbát, ramená, hrudník a stred tela. Nepriamo aj bicepsy, tricepsy, predlaktia.
Ak chcete svoje trénovania na nasledujúcich niekoľko týždňov spojiť s týmto tréningom, mali by ste ho cvičiť tri- až štyrikrát týždenne. Ak budete cvičiť každý druhý deň, za dva týždne tréning absolvujete sedemkrát. Ak si vyhradíte na cvičenie tri dni v týždni, za dva týždne ho odcvičíte šesťkrát. Neplánujte si však tréningové jednotky na dva dni po sebe.
Čítať ďalší článok:
Sú mrazené druhy ovocia a zeleniny zdravé? Zdieľať na Facebooku