Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 26. 05. 2020

Je v poriadku piť ráno vodu, ktorú si naberiete večer? A čo vodu z auta?

Keďže naše telo v noci niekoľko hodín neprijíma vodu, nie je nič nezvyčajné, že sa prebudíme smädní. Mnoho ľudí si preto cez noc necháva na nočnom stolíku vodu. Iní zase uvažujú nad tým, či je takéto riešenie v poriadku.

Pre Readers Digest o tom hovoril doktor Marc Leavay. Priznal, že existuje riziko ochorenia.

Ak si necháte cez noc vodu v pohári, padá doň prach, drobný odpad a potenciálne riziko predstavuje aj drobný hmyz, ktorý je v noci aktívny. Voda v uzavretej nádobe tiež predstavuje problém, najmä, ak sa z nej večer alebo v noci napijeme – z našich úst sa totiž do vody dostanú odumreté kúsky kože a baktérie, ktorým sa v takomto prostredí bude dariť. Preto by ste po hodinách už piť z fľaše nemali. V realite je však napriek všetkému nepravdepodobné, že z toho ochoriete.

A čo ak by ste niekoľko hodín nechali vodu v prostredí, aké je napríklad v uzavretom aute?

Voda vystavená slnku sa zahreje, čím vytvorí dokonalé prostredie pre množenie baktérií, hlavne, ak už ste z fľaše predtým pili. Toto zníži, ak fľašu umiestnite pod sedadlo, ale baktérie sa budú stále množiť. Po niekoľkých hodinách by sa tak voda už piť nemala.

Treba tiež zohľadniť, že niektoré plastové fľaše zároveň obsahujú BPA alebo podobné chemikálie, ktoré sa pôsobením slnka môžu vylučovať do vody. Výskumy pritom ukazujú, že BPA môže podporovať zdravotné problémy ovplyvňujúce mozog a naše správanie.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist