InstagramFacebookYoutube
Bleskovky

Je v poriadku piť ráno vodu, ktorú si naberiete večer? A čo vodu z auta?

26. mája 2020

Keďže naše telo v noci niekoľko hodín neprijíma vodu, nie je nič nezvyčajné, že sa prebudíme smädní. Mnoho ľudí si preto cez noc necháva na nočnom stolíku vodu. Iní zase uvažujú nad tým, či je takéto riešenie v poriadku.

Pre Readers Digest o tom hovoril doktor Marc Leavay. Priznal, že existuje riziko ochorenia.

Ak si necháte cez noc vodu v pohári, padá doň prach, drobný odpad a potenciálne riziko predstavuje aj drobný hmyz, ktorý je v noci aktívny. Voda v uzavretej nádobe tiež predstavuje problém, najmä, ak sa z nej večer alebo v noci napijeme – z našich úst sa totiž do vody dostanú odumreté kúsky kože a baktérie, ktorým sa v takomto prostredí bude dariť. Preto by ste po hodinách už piť z fľaše nemali. V realite je však napriek všetkému nepravdepodobné, že z toho ochoriete.

A čo ak by ste niekoľko hodín nechali vodu v prostredí, aké je napríklad v uzavretom aute?

Článok pokračuje pod reklamou


Voda vystavená slnku sa zahreje, čím vytvorí dokonalé prostredie pre množenie baktérií, hlavne, ak už ste z fľaše predtým pili. Toto zníži, ak fľašu umiestnite pod sedadlo, ale baktérie sa budú stále množiť. Po niekoľkých hodinách by sa tak voda už piť nemala.

Treba tiež zohľadniť, že niektoré plastové fľaše zároveň obsahujú BPA alebo podobné chemikálie, ktoré sa pôsobením slnka môžu vylučovať do vody. Výskumy pritom ukazujú, že BPA môže podporovať zdravotné problémy ovplyvňujúce mozog a naše správanie.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Najnovšie bleskovky:

Najnovšie články

Tipy na nákup potravín, ktoré zmenia váš život

Tipy na nákup potravín, ktoré zmenia váš život

PR článokAké slúchadlá si vybrať na behanie?

Aké slúchadlá si vybrať na behanie?

Začínate s posilňovaním? Na týchto 10 vecí si dajte pozor

Začínate s posilňovaním? Na týchto 10 vecí si dajte pozor

Prečo ste hladní, keď si zdriemnete?

Prečo ste hladní, keď si zdriemnete?

Ďalšie články

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist