Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 24. 03. 2020

Ako si vytvoriť jednoduchý dezinfekčný gél?

Dôkladné umývanie rúk pomáha zabrániť prenosu patogénnych organizmov. Ak nemáte k dispozícii vodu a mydlo, alternatívou sú dezinfekčné gély. Tie je však v tomto období, keď sa svetom šíri koronavírus COVID-19, neľahkú zohnať.

Našťastie, takýto dezinfekčný gél sa dá poľahky vytvoriť aj doma z ingrediencií, ktorých dostupnosť zatiaľ nebola ohrozená. Stačí si kúpiť ethylalkohol alebo isopropylalkohol, aloe vera gél a ľubovoľný esenciálny olej, ideálne s antimikrobiálnymi vlastnosťami (mätový, levanduľový, škoricový, eukalyptový a pod.).

Do čistej misky nalejte 160 ml niektorého z vyššie uvedených druhov alkoholu, následne pridajte 50 gramov aloe vera gélu a 10 kvapiek esenciálneho oleja. všetky ingrediencie premiešajte, aby ste vytvorili hustú a jednoliatu zmes bez hrudiek. Nalejte ju do čistej plastovej fľašky a hotovo. Pred každým použitím gél pretrepte.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist