Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 25. 03. 2020

Niektorí zotavení z COVID-19 by mohli mať trvalé následky

Každým dňom pribúdajú ľudia, ktorí sa zotavia z koronavírusu. Nie každý však môže zostať bez trvalých následkov. Vyplýva to z práce čínskych vedcov, o ktorej záveroch informoval nemecký Deutsche Welle.

Malá štúdia zložená z 12 vyliečených pacientov ukázala, že dvaja až traja mali zníženú funkčnosť pľúc. Výskumníci z Hong Kongu tvrdia, že by sa u niektorých pacientov mohla byť táto funkčnosť znížená až o 20 až 30 percent.

Počítačovou tomografiou sa zistilo, že v pľúcnych vačkoch sa môže hromadiť tekutina a stav sa môže progresívne zhoršovať. Časom to môže viesť až k pľúcnej fibróze, pri ktorej sa krv neokysličuje dostatočne dobre, čo vedie ku komplikáciám s dýchaním.

Vzorka pacientov tejto štúdie je veľmi malá a je príliš skoro potvrdzovať dlhodobé následky ochorenia. K podobným výsledkom však dospeli aj výskumníci z čínskeho Wu-chanu, ktorí ešte vo februári analyzovali snímky 138 pacientov.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist