Zaujímavosti

Najpopulárnejšie články roka 2014 o zaujímavostiach

28. decembra 2014
Najpopulárnejšie články roka 2014 o zaujímavostiach
Tento rok sa naplní už o pár dní, a preto sme sa opäť po roku pre vás rozhodli pripraviť sériu článkov, v ktorých ponúkame prehľad najpopulárnejších článkoch v jednotlivých rubrikách. Dnes si pripomenieme to najlepšie, čo sme v roku 2014 publikovali o zaujímavostiach.

Najpopulárnejšie články medzi návštevníkmi

1. | Zvláštne rekordy zo sveta fitness (január)
Svetové rekordy samé o sebe stoja za pozornosť. Mnohé z nich sú mimoriadne a niektoré veľmi zvláštne. Niekoľko takých sme si v tomto článku vybrali z fitness oblasti ako zaujímavosť pre našich čitateľov.

Prečítať celý článok »

2. | Nové výskumy kávy a čokolády vás môžu potešiť (jún)
V tomto článku sa pozrieme na výskumy, ktoré potešia hlavne prívržencov kávy a čokolády. Vedci totiž zistili, že káva znižuje riziko úmrtia u pacientov s cirhózou pečene a čokoláda pozitívne vplýva ako prevencia proti cukrovke.

Prečítať celý článok »

3. | Káva nedehydruje a prináša mnoho prospešných účinkov (február)
Káva v sebe prináša niekoľko výhod pre jej konzumentov, no dlho bolo zaužívané, že jednou z jej nevýhod je podporovanie dehydratácie tela. Tí, čo kávu majú radi, si však teraz môžu dať jej dúšok a potešiť sa novým zistením.

Najlepšie články podľa redakcie

1. | Beh znižuje riziko smrti bez ohľadu na jeho kvalitu (september)
Ak beháte iba pár minút denne alebo len v pomalom tempe, významne si znižujete riziko smrti následkom kardiovaskulárneho ochorenia oproti človeku, ktorý vôbec nebeháva.

Prečítať celý článok »

2. | Po diétnych nápojoch chutí viac jesť (marec)
Mnoho ľudí sa pri snahe schudnúť alebo udržať váhu pod kontrolou nechá nalákať na marketingovú krok, ktorý výrobcovia s radosťou využívajú. Na svoje výrobky dávajú nálepku „dietné“. To platí aj o nápojoch, ktoré však pre vás nemusia byť až takou výhrou.

Prečítať celý článok »

3. | Vedci dokázali význam raňajok pri chudnutí (december)
Počas našej existencie sme už v niekoľkých článkoch zdôraznili význam kvalitných raňajok aj v časoch, kedy sa snažíte schudnúť. Teraz nový americký výskum ukázal, že sú raňajky skutočne pri chudnutí a udržiavaní zdravej hmotnosti prospešné.