Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 31. 03. 2020

Má 101 rokov, prežil španielsku chrípku a teraz aj koronavírus

Starý pán, ktorému hovoria len Pán P., z talianskeho mesta Rimini je skutočným unikátom. Nie len, že je jedným z tých šťastnejších seniorov nakazených novým koronavírusom, ale pre svoj vek je výnimočný preto, že za svoj život zažil dve veľké pandémie.

Ako informovali talianske média, z nákazy COVID-19 sa zotavil až 101 rokov starý dôchodca. Pri smutných trendoch na Apeninskom polostrove asi nikoho neprekvapí, že keď bol pozitívne testovaný, najbližší sa s ním už začali lúčiť. On však namiesto smrti dodal nádej.

Jeho príbeh je o to zaujímavejší, že sa narodil v roku 1919, keď sa svetom šírila španielska chrípka, na ktorú v rozmedzí rokov 1918 až 1920 zomrelo odhadom 30 až 50 miliónov ľudí. V Taliansku ich bolo minimálne 600 000.

„Vo svojich 101 rokoch prežil prakticky celé minulé storočie a významne nahliadol aj do nového milénia. Videl všetko – vojnu, hladomor, bolesť, pokroky, krízu a aj nádej. Po odžitých 100 rokoch pred neho osud postavil novú výzvu, neviditeľnú a strašidelnú zároveň. On to však dokázal. Jeho rodina si ho odviezla domov. Ide o vzor pre každého z nás. Aj keď máte 101 rokov, váš osud ešte nie je spečatený,“ povedala starostka mesta Gloria Lisi. ?

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist