Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 08. 02. 2021

Trend zdravej výživy u stredoškolákov v USA je žalostný

Keď si predstavíte typické jedlo amerického tínedžera, zrejme si nepredstavíte tanier plný zeleniny. Možno vás však prekvapí, ako málo detí v zámorí konzumuje ovocie a zeleninu.

Podľa prieskumu CDC, ktorý zahrnul viac ako 13 000 stredoškolákov z tuctu amerických štátov, len 7 % detí prijíma odporúčané množstvo ovocia. Príjem zeleniny je na tom horšie - len 2 % detí prijímajú odporúčané množstvo.

Horšie ako to je však zostupný trend v zdravých stravovacích návykoch. Prieskum v roku 2013 ukázal, že 8,5 % stredoškolákov prijíma dostatok ovocia a 2,1 % stredoškolákov prijíma dostatok zeleniny.

Odporúčané množstvá príjmu v USA pre dievčatá vo veku 14 až 18 rokov sú 1,5 šálky ovocia a 2,5 šálky zeleniny denne. U chlapcov v rovnakej vekovej kategórii sú to 2 šálky ovocia a 3 šálky zeleniny.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist