Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 10. 02. 2021

Môže nás nezdravá strava v detstve ovplyvniť na celý život?

Kalifornská univerzita v Riverside zistila, že stravovacie zvyky z mladosti by sme nemuseli vykompenzovať zlepšením stravy v dospelosti.

Konzumácia príliš veľkého množstva tukov a cukrov v detstve by mohla negatívne ovplyvniť vašu mikrobiálnu flóru na celý život, dokonca, aj keď neskôr začnete zdravo jesť.

Výskum bol realizovaný na myšiach, pričom sa tiež zistilo, že západniarska diéta má dlhodobejší efekt na mikroflóru, ako cvičenie v skoršom veku.

Vedci plánujú vo výskume pokračovať, aby lepšie pochopili celý mechanizmus. Predpokladajú, že u ľudí môže byť efekt rovnaký. Preto profesor Theo Garland konštatuje: „Nie ste iba tým, čo jete, ale aj tým, čo ste jedli ako dieťa!“ To by mala byť výzva najmä smerom k rodičom.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist