Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 15. 02. 2021

Na ostrovoch už viac ľudí zabije obezita ako fajčenie

Obezita a nadmerná množstvo telesného tuku môže vplývať na rast úmrtnosti viac ako fajčenie. Výskumníci v Anglicku a Škótsku zistili, že viac úmrtí od roku 2014 je spojených práve s obezitou.

Štúdia zverejnená v žurnále BMC Public Health tvrdí, že medzi rokmi 2003 a 2017 sa podiel mŕtvych v dôsledku fajčenia znížil z úrovne 23,1 % na 19,4 %. Naopak, podiel tých, čo zomreli na následky obezity, stúpol zo 17,9 % na 23,1 %.

Autori štúdie pracujúci pre Glasgowskú univerzitu pritom odhadli, že prelom bol zaznamenaný v roku 2014, od ktorého zomieralo viac ľudí na obezitu ako na fajčenie. Jedným z vysvetlením tejto skutočnosti sú snahy v spoločnosti obmedzovať fajčenie. Podobne by mali autority podľa nich začať bojovať aj proti priberaniu.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist