Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Bleskovky 24. 02. 2021

Pravdepodobnosť, že vás infarkt zabije je vyššia, ak necvičíte

Ľudia, ktorých postihne srdcový infarkt, majú menšiu pravdepodobnosť úmrtia na mieste, ak sú fyzicky aktívni. Tvrdí to dánska štúdia zverejnená v Európskom žurnále preventívnej kardiológie.

Získané údaje od viac ako 28 000 ľudí z Európy, ktorí utrpeli infarkt, ukázali, že asi 18 % pacientov zomrelo do 28 dní po infarkte. Z nich až 62 % zomrelo okamžite.

Zaujímavé však bolo zistenie, že vysoká úroveň fyzickej aktivity v ich živote bola spojená s o 45 % nižšou pravdepodobnosťou okamžitého úmrtia a o 36 % nižšou pravdepodobnosťou úmrtia do 28 dní.

Už aj mierna fyzická aktivita mala pozitívny vplyv na zníženie úmrtnosti – o 33 % v prípade okamžitého úmrtia a o 28 % v prípade úmrtia do 28 dní.

Podľa výskumníkov to podporuje význam odporúčaní venovať aspoň 150 minút týždenne fyzickej aktivite v miernej intenzite alebo 75 minút týždenne vo vysokej intenzite.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist