Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Bleskovky 26. 02. 2021

Lyžovanie: Vlhová prišla o vedenie vo Svetovom pohári

Po majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní pokračuje Svetový pohár žien v talianskom stredisku Val di Fasa. V piatok sa konal zjazd, do ktorého sa zapojila aj Petra Vlhová.

Slovenská lyžiarka, ktorá v tejto sezóne bojuje o Veľký kryštálový glóbus, vstúpila do závodu s 42-bodovým náskokom pred Larou Gut-Behramiovou, ktorá je silnejšia práve v rýchlostných disciplínach.

V piatok Švajčiarka štartovala ako siedma a prvé dva medzičasy mala rýchlejšie ako dovtedajšia líderka Ramona Siebenhoferová. V ďalších dvoch zaostávala, ale do cieľa nakoniec prišla s tesným náskokom 2 stotín sekundy a časom 1:23,9.

Vlhová štartovala ako 19. v poradí. Do cieľa prišla na ôsmom mieste so stratou 1,12 sekundy. Mala na vlas rovnaký čas, ako jej ďalšia rivalka v celkovom hodnotení, Michelle Gisinová. Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová ich následne odsunula na 9. miesto.Za víťazstvo v závode sa udeľuje 100 bodov, za 9. miesto 29. Dvadsaťpäťročná Liptáčka tak na Gut-Behramiovú momentálne stráca 29 bodov.

Do konca sezóny zostáva 10 pretekov. Najbližšie preteky absolvuje Vlhová už zajtra od 11:00, keď sa pôjde druhý zjazd. V nedeľu pôjde v rovnakom čase Super-G.

Poradie najlepších:
1. L. Gut-Behrami (SUI) 1:23,9
2. R. Siebenhofer (AUT) +0,02
3. C. Suter (SUI) +0,26
4. K. Weidle (GER) +0,33
5. B. Johnson (USA) +0,36
6. K. Lie (NOR) +0,82
7. M. Gagnon (CAN) +0,84
8. L. Pirovano (ITA) +0,90
9. P. Vlhová (SVK) +1,12
9. M. Gisinová (SUI) +1,12

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist