Bleskovky

Lyžovanie: Vlhová prišla o vedenie vo Svetovom pohári

26. februára 2021

Po majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní pokračuje Svetový pohár žien v talianskom stredisku Val di Fasa. V piatok sa konal zjazd, do ktorého sa zapojila aj Petra Vlhová.

Slovenská lyžiarka, ktorá v tejto sezóne bojuje o Veľký kryštálový glóbus, vstúpila do závodu s 42-bodovým náskokom pred Larou Gut-Behramiovou, ktorá je silnejšia práve v rýchlostných disciplínach.

V piatok Švajčiarka štartovala ako siedma a prvé dva medzičasy mala rýchlejšie ako dovtedajšia líderka Ramona Siebenhoferová. V ďalších dvoch zaostávala, ale do cieľa nakoniec prišla s tesným náskokom 2 stotín sekundy a časom 1:23,9.

Vlhová štartovala ako 19. v poradí. Do cieľa prišla na ôsmom mieste so stratou 1,12 sekundy. Mala na vlas rovnaký čas, ako jej ďalšia rivalka v celkovom hodnotení, Michelle Gisinová. Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová ich následne odsunula na 9. miesto.

Za víťazstvo v závode sa udeľuje 100 bodov, za 9. miesto 29. Dvadsaťpäťročná Liptáčka tak na Gut-Behramiovú momentálne stráca 29 bodov.

Do konca sezóny zostáva 10 pretekov. Najbližšie preteky absolvuje Vlhová už zajtra od 11:00, keď sa pôjde druhý zjazd. V nedeľu pôjde v rovnakom čase Super-G.

Poradie najlepších:
1. L. Gut-Behrami (SUI) 1:23,9