Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Bleskovky 01. 03. 2021

Výskum naznačuje, že svedomití ľudia žijú dlhšie

Vaša osobnosť rozhoduje o tom, ako vo svojom živote postupujete. Niektoré vaše charakteristiky naň vplývajú negatívne, iné pozitívne. Niekoľko štúdií dokonca našlo spojenie medzi vašou osobnosťou a dĺžkou života.

Svedomitosť, ktorá sa dá zhrnúť ako tendencia byť zodpovedný a organizovaný, mať kontrolu nad životnými situáciami a odkladať uspokojenie, patrí medzi vlastnosti, ktoré podľa vedcov z írskej Univerzity v Limerick život predlžujú.

Svedomití ľudia totiž mávajú nižšiu hladinu zápalového biomarkeru IL-6, čo znižuje riziko predčasného úmrtia a zvyšuje pravdepodobnosť dlhovekosti.

Presné príčiny nie sú potvrdené, no možno sa nazdávať, že svedomití ľudia sa vo väčšej viere vyhýbajú zlozvykom, ako je fajčenie či pitie alkoholu, a lepšie jedia a viac sa hýbu.

Vedci zo Švajčiarska a Nemecka už pred dvoma rokmi zistili, že riziko smrti sa u svedomitých ľudí s nižšou hladinou IL-6 znížilo až o 35 percent.

Odborníci priznávajú, že v ich práci je pár obmedzení, a preto by chceli na ňu nadviazať, aby zistili presnejšie, ako vplýva osobnosť človeka na hladinu prozápalových a protizápalových markerov, ktoré ovplyvňujú dĺžku života.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist