Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Bleskovky 17. 03. 2021

Očkovanie tehotných žien môže ovplyvniť aj ich deti

Agentúra Reuters informuje o výskume izraelských vedcov, podľa ktorého by sa po zaočkovaní tehotných žien vakcínou proti koronavírusu mohli protilátky vytvoriť aj u ich nenarodených detí.

Výskumníci z Nemocnice Hadassah zaznamenali imunitnú odpoveď u všetkých 20 žien zapojených do štúdie. Očkované boli vakcínou od Phizer/BioNTech počas tretieho trimestra. Cez placentu sa vytvorené protilátky potom preniesli aj do tiel novorodencov.

Závery štúdie ešte neboli zverejnené v žiadnom prestížnom lekárskom žurnále, pretože musia prejsť ešte procesom tzv. peer review. Autori tiež dodávajú, že pre presnejšie výsledky by bolo lepšie skúmať väčšie množstvo subjektov. Tiež by sa chceli zamerať aj na trvanlivosť protilátok, ktoré sa preniesli do detí.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist