Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Bleskovky 24. 03. 2021

Hladina testosterónu by mohla ovplyvňovať štedrosť mužov

Čínski vedci v štúdii zverejnenej v magazíne Proceedings of the National Academy of Sciences sa snažili zistiť, či hladina testosterónu u mužov vplýva na ich štedrosť.

Na základe skúmania 70 subjektov vo veku od 18 do 25 rokov zistili, že muži s vyššou hladinou testosterónu môžu byť rovnako štedrí k blízkym osobám ako tí s nižšou hladinou mužského pohlavného hormónu, no sú oproti nim menej štedrí k tým, ku ktorým blízko nemajú.

Počas experimentu boli subjekty rozdelené do dvoch skupín – kontrolnej, ktorej sa podalo placebo, a tej, u ktorej bol subjektom pomocou liečiva zvýšený testosterón. Z testu vylúčili tých, ktorí hlásili negatívni vzťah k vybraným ľuďom. Následne potenciálnych príjemcov peňažného daru kategorizovali podľa toho, ako k nim majú blízko. Následne dostali peniaze, ktoré si mohli nechať alebo rozdeliť s osobou, ktorú vybrali vedci.

Tí okrem spomenutého záveru zaznamenali pomocou magnetickej rezonancie aj rôznu aktivitu v temporo-parietálnom spoji v mozgu, ktorý sa spája s empatiou.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist