Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Bleskovky 26. 03. 2021

Mladšie generácie sú v horšom stave ako ich rodičia, tvrdia vedci

Americkí výskumníci zo Štátnej univerzity v Ohiu prišli na to, že zdravotný stav mladých ľudí v Spojených štátoch amerických sa zhoršuje.

Generácia X, do ktorej patria ľudia narodení v rokoch 1965-1980, a generácia Y, ktorá zahŕňa narodených v rokoch 1981 až 1999, čelí vyššiemu riziku chorôb a úmrtí ako generácia narodená po druhej svetovej vojne.

Okrem horšieho fyzického zdravia sa zástupcovia týchto generácií prejavujú častejšie aj nezdravým zdravotným štýlom, ktorý zahŕňa fajčenie či alkohol. Je u nich aj vyššie riziko depresií.

Profesor sociológie Hui Zheng analyzoval spolu s postgraduálnou študentkou Paolou Echaveovou údaje o takmer 700 000 Američanoch. Skúmali osem markerov, ktoré vedú k metabolickému syndrómu, ktorý zahrňuje množstvo zdravotných problémov vrátane srdcovocievnych ochorení, mŕtvice, cukrovky či problémov s obličkami.

Prečo sú zástupcovia týchto generácií menej zdraví, nie je známe, no výskumníci veria, že sa pod to podpisujú najmä obezita a fajčenie. Alkohol najviac pijú ľudia narodení v rokoch 1973 až 1980, najmä mužského pohlavia.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist