Bleskovky

Súbeh s akými problémami je pri Covid-19 najrizikovejší?

06. apríla 2020

Portál Our World in Data priniesol štatisticky sumár ochorení, u ktorých súbeh s novým koronavírusom spôsobuje úmrtia bez ohľadu na pacientov vek. Na základe údajov získaných z lekárskych kruhov možno skonštatovať, že najhoršie sú na tom ľudia so srdcovocievnymi ochoreniami.

Títo pacienti majú v kombinácii s vírusom Covid-19 10,5% pravdepodobnosť úmrtia. Na druhom mieste sú ľudia s cukrovkou, z ktorých zomrie na nákazu 7,3 %. Pomyselný stupeň víťazov uzatvárajú chronické dýchacie problémy so 6,3% úmrtnosťou. Veľmi podobne sú na tom pacienti s vysokým krvným tlakom a rakovinou.

Na záver je tu aj štatistika týkajúca sa zdravých ľudí bez ďalších komplikácií. Tých zomrie 0,9 % a aj to je toto číslo skreslené tým, že je veľa ľudí bezpríznakových, a tak by v realite malo byť nižšie. U chorých pacientov sú štatistiky korektnejšie, pretože sú testovanejší.