Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Bleskovky 29. 03. 2021

Káva u tehotných žien môže vplývať na fyzický rozvoj detí

Kým sa nedozvieme viac, mohlo by byť rozumné obmedziť konzumáciu kávy a nápojov obsahujúcich kofeín počas tehotenstva. Naznačujú to závery čerstvej štúdie Národného ústavu detského zdravia a ľudského rozvoja Eunice Kennedyovej Shriverovej.

Štúdia, v ktorej sa na 12 klinikách analyzovali údaje od viac ako 2000 rasovo a etnicky rozmanitých žien, ukázala, že kofeín môže vplývať na hmotnosť dieťaťa pri narodení. Už len pol šálky denne u tehotných žien spôsobuje, že deti sa rodia menšie.

U žien, ktoré konzumovali najviac kofeínu, sa v priemere rodili deti o 80 gramov ľahšie, o 4,3 centimetra kratšie a s menším obvodom hlavičky ako u žien, ktoré kofeín v krvi nemali.

Už v minulosti sa ukázalo, že by kofeín prijímaný počas tehotenstva by mohol negatívne vplývať na mozog dieťaťa, čo môže spôsobovať problémy s jeho správaním po narodení.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist