Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Bleskovky 10. 05. 2021

Omega-3 mastné kyseliny môžu niekomu napáchať viac škody ako úžitku

Často sa odporúča užívať omega-3 mastné kyseliny vo forme doplnku, pretože môžu znížiť krvný tlak, brániť tvorbe povlaku na stenách ciev a znižovať pravdepodobnosť infarktu či mŕtvice. Pre určitých ľudí by však nemuseli byť také prospešné a dokonca by im mohli uškodiť.

Výskum talianskych vedcov, ktorý bol zverejnený koncom apríla v odbornom žurnále European Heart Journal - Cardiovascular Pharmacotherapy, ukazuje, že doplnky výživy s obsahom omega-3 mastných kyselín by mohli u ľudí so zvýšenou hladinou triglyceridov v plazme zvyšovať riziko atriálnej fibrilácie.

Atriálna fibrilácia je hlavným rizikovým faktorom cievnej mozgovej príhody a prejavuje sa formou nepravidelného alebo zrýchleného srdcového tepu. Preto je najvhodnejšie užívania doplnku výživy konzultovať s doktorom, najmä, ak máte nejaké pochybnosti alebo viete, že patríte k tejto skupine ľudí.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist