Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 24. 05. 2021

Psy by mohli vedieť vyňuchať Covid-19

V nedeľu sa zverejnili závery zaujímavej štúdie výskumníkov z Londýnskej školy hygieny a tropickej medicíny, Durhamskej univerzity a skupiny Medical Detection Dogs. Jej predmetom bolo zistenie, či by psy mohli čuchom identifikovať vírus Covid-19.

Štúdie sa zúčastnilo šesť psov vo veku 4-6 rokov. V skupine boli labrador, zlatý retríver a kokeršpaniel. Trénované boli v kontrolovanom prostredí šesť až osem týždňov.

Výskumom sa zistilo, že psy vedeli vyňuchať Covid-19 na oblečení a rúškach. Ich úspešnosť nebola stopercentná, ale dosiahla povzbudivých 76-92 % úspešnosti. Vírus identifikovali aj u osôb, ktoré nemali žiadny symptómy ochorenia.

Tieto výsledky dávajú nádej, že by sa psy mohli využívať napríklad na letiskách na rýchlejšiu identifikáciu nakazeného človeka. To by mohlo odradiť od cestovania tých, ktorí vedia, že sú pozitívni alebo nevedia, či sú negatívni. Na tejto štúdii však treba ešte stále pracovať.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist