Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 28. 05. 2021

Alkohol v miere by mohol pomôcť vášmu srdcu

Všetkého veľa škodí, no v prípade alkoholu to platí viacnásobne. Aj on však pri príjmy v miere môže byť pre vaše zdravie užitočný. Toto konštatovanie potvrdzuje aj štúdia American College of Cardiology.

Výskumníci zistili, že mierny príjem alkoholu – nanajvýš jeden drink denne u žien a dva drinky u mužov – je spojený s nižším rizikom úmrtia z dôvodu kardiovaskulárnych ochorení v porovnaní s osobami, ktoré abstinujú alebo pijú nadmerne.

Veci si to vysvetľujú vplyvom alkoholu na mozgové signály spojené so stresom, ktoré utlmuje. Mozog sa tak uvoľní a stres nebude tak negatívne vplývať na telo. Ak to však s alkoholom preháňate a pijete viac ako 14 drinkov týždenne, táto aktivita mozgu sa výrazne zvýši, čím zvyšuje aj zdravotné riziká.

Doktor Kenechukwu Mezue pre Sciance Daily upozornil, že tieto závery nemajú podporovať pitie alkoholu a podobný účinok môže človek získať aj inými aktivitami, ako sú cvičenie či joga. Alkohol totiž zvyšuje riziko rakoviny či poškodenia pečene.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist