Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 26. 07. 2021

Tieto tri veci vám môžu priniesť demenciu, tvrdia vedci

Ľudia žijúci v chudobnejších oblastiach majú väčšie riziko rozvoja demencie. Vyplýva to zo štúdie Wisconsinskej univerzity, ktorá analyzovala údaje od 601 ľudí v priemernom veku 59 rokov.

Subjekty mali na začiatku experimentu naskenovaný mozog cez magnetickú rezonanciu, ktorou sa mozgy skenovali každá tri až päť rokov počas jednej dekády. Každá dva roky účastníci podstupovali aj pamäťové a kognitívne testy.

Na začiatku štúdie neboli v mozgoch žiadne rozdiely medzi mozgami ľudí z lukratívnejších a chudobnejších oblastí. Na konci však ľudia z chudobnejších oblastí mali väčší pokles kognitívnych funkcií a väčšie riziko Alzheimerovej choroby.

Vedci za možné príčiny tohto rozdielu vidia tri veci: 1. dýchanie menej kvalitného, znečisteného ovzdušia, 2. nedostatok prístupu k zdravým potravinám a zdravotnej starostlivosti, 3. väčšie vystavenie stresu zo životných udalostí.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist