Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 18. 05. 2020

Chýba vám šport? Pozrite si tieto filmy a dokumenty

Dôsledkom pandémie koronavírusu sa stalo aj zrušenie športových líg a podujatí. Mnoho ľudí pritom športom žije a pravidelné sledovanie zápasov či pretekov im chýba. Ak patríte medzi nich, dajte šancu napríklad športovým filmom či dokumentom, ktoré sú dostupné aj na Netflixe či HBO Go.

Každému športovému fanúšikovi odporúčame napríklad tieto diela:

Hoop Dreams (HBO, Amazon Prime) – starší film z roku 1994 mapuje príbeh dvoch mladých basketbalistov z predmestia Chicaga, ktorí sa postupne prepracujú až do slávnej NBA. Na ČSFD si vyslúžil hodnotenie 77 %.

Senna (Netflix) – skvelo hodnotený dokument (89% na ČSFD) prináša skutočný príbeh legendárneho jazdca F1 Ayrtona Sennu, ktorého život skrátila v roku 1994 nešťastná nehoda na okruhu v Imole.

Beyond the Mat (Netflix) – táto klasika z roku 1999 dáva nahliadnuť do sveta profesionálneho wrestlingu, ktorého zápasníci môžu byť braní ako nasledovníci kočovných komediantov. Nechýba ani Dwayne „The Rock“ Johnson. Na ČSFD získal tento dokument hodnotenie 73 %.

Ice Guardians (Netflix) – ste hokejovým fanúšikom? Pri tomto kanadsko-americkom dokumente s hodnotením 82 % si prídete na svoje. Centrom pozornosti sú bitkári, ako George Parros, Dave Semenko či Clark Gillies, ktorí si našli vlastnú cestu do NHL.

Icarus (Netflix) – tento oceneniami ovenčený dokument poukazuje na využívanie zakázaných látok na podporu športovej výkonnosti ruskými športovcami a korupciu v športových inštitúciách v krajine. Hodnotenie na ČSFD je opäť vysoké – 83 %.

Pokiaľ ide o iné filmy, za zmienku stoja aj: Rivalovia (2013), Million Dollar Baby (2004), Warrior (2011), Pumping Iron (1977), Le Mans 66 (2019), Wayne Gretzky – Vysoko nad všetkými (1990), Až na vrchol (2015), Ťažká váha (2005) či ikonická séria Rocky.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist