Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 02. 06. 2020

Prinesie domáca izolácia viac obéznych detí?

Detská obezita je vo viacerých krajinách sveta aj normálne veľkým problémom, no nová štúdia Washingtonovej univerzity v americkom St. Louis odhaduje, že viac ako milión chlapcov a dievčat by sa mohlo stať obéznych, ak by koronavírus spôsobil zatvorenie škôl do konca roka.

Detská obezita v Spojených štátoch amerických už teraz ovplyvňuje 13,7 milióna jedincov, čo je takmer 19 % všetkých detí vo veku od 2 do 19 rokov. Ešte pred koronavírusom len menej ako štvrtina detí spĺňala pohybové minimum. Zhorší teda uzavretie škôl a dlhší pobyt doma tento problém?

„Ak uzavretie škôl potrvá do konca roku 2020 pre obavy z komunitného prenosu Covid-19, podiel obéznych detí v Spojených štátoch by sa mohol zvýšiť o ďalšieho 2,4 percenta,“ poznamenal Ruopeng An, autor štúdie.

Ak by teda školy zostali uzavreté do konca roka, v marci 2021 by v USA mali 1,27 milióna nových prípadov detskej obezity. Scenár, ktorý počíta s dvojmesačným uzavretím škôl – ktoré už vo väčšine krajiny nastalo – poukazuje na 0,64% nárast a scenár, pri ktorom by sa školská dochádzka obnovila v októbri, počíta s 1,7% nárastom.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist