Bleskovky

Nezabúdajte pri ochrane pred slnkom na očné viečka

06. júna 2020

Nedávny prieskum ukázal, že svoje viečka si pred slnečným žiarením chráni len asi 16 % ľudí. Ostatný sa ich natieraniu opaľovacím krémom bránia s obavy, aby sa im nedostal do očí. Na ochranu viečok však nemožno zabúdať.

Koža na viečku je veľmi tenká, je citlivá na UV žiarenie a ľahšie sa spáli. Doktor Austin McCormick tvrdí, že práve v ich oblasti sa vyskytuje najčastejšie spinocelulárny kacinóm a kacinóm bazálnych buniek. Ak teda chcete znížiť riziko rakoviny, nemôžete zabudnúť pri ochrane pred slnkom na očné viečka.

Pri ich ochrane by ste mali podľa Debry Wattenbergovej uprednostniť očné krémy s SPF alebo špecializované opaľovacie prípravky v tyčinke, ktoré sa pohodlne aplikujú aj na viečka. Pri najmenšom by ste však mali nosiť kvalitné slnečné okuliare s UV filtrom.