Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 24. 06. 2020

Dezinfikujete si často ruky? Pozor na ich spálenie

Zvýšenia hygiena sa dostala do popredia počas pandémie koronavírusu a veľa ľudí si s väčšou frekvenciou umýva a dezinfikuje ruky. Z pohľadu ochrany pred vírusovým ochorením je to dobrá vec. Prináša so sebou však aj riziko a nie sú to len suché ruky.

Koža sa využívaním dezinfekcie na báze alkoholu odmasťuje a stáva citlivejšou na ultrafialové žiarenie. Upozorňuje pre ČTK dermatológ Petr Arenberher z pražskej Fakultnej nemocnice Královské Vinohrady. Ak si teda nedáva pozor, ľahšie sa vám môže pokožka spáliť. To je aktuálne najmä s príchodom leta.

Čiastočne si v takomto prípade môžete pokožku chrániť tým, že si ju vyschnutí dezinfekčného prostriedku namažete hydratačným krémom prípadne pri dlhšom priamom vystavení sa slnku využijete opaľovací krém s UV ochranou.

Ak to situácia dovoľuje, lepšou alternatívou je tiež využívať namiesto dezinfekcie obyčajné mydlo s vodou. Svoju funkciu splní rovnako a nepoškodzuje v takej miere pokožku.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist