Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 06. 07. 2020

Cvičenie môže spomaliť alebo odvrátiť poruchy zraku

Nová štúdia Školy medicíny z Univerzity vo Virginii naznačuje, že cvičenie by mohlo spomaliť alebo úplne odvrátiť stratu zraku. Vo všeobecnosti znižuje riziká porúch so zrakom, ktoré môžu byť aj následkom iných ochorení, vrátane cukrovky.

Výskumníci na experimente s myšami zistili, že už len mierna fyzická aktivita dokázala znížiť nadmerný rast krvných ciev v oku, ktorých rast je spojený s degeneratívnym poškodením zraku, až o 45 percent. Pri overovacom teste došlo k 32% zníženiu.

Vedci zároveň zistili, že neexistuje priama úmera medzi objemom tréningu a mierou pozitívneho vplyvu cvičenia. Stačí teda už mierna aktivita.

Doktor Bradley Gelfand pre Science Daily poznamenal, že aj u ľudí je možné pozorovať skutočnosť, že u ľudí, ktorí necvičia v dostatočnej miere, sú poruchy zraku pravdepodobnejšie.

Vedci by túto prácu radi rozšírili ďalej, hoci predpokladajú, že štúdia by bola pri starších ľudských subjektoch (riziková skupina s početnou makulárnou degeneráciou) výzvou. Hlavným dôvodom je, že by nemuseli byť schopní vydržať cvičebný režim.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist