Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 24. 07. 2020

5 prirodzených spôsobov, ktoré vám zlepšia pamäť

Chcete sa lepšie koncentrovať, mať lepšiu pamäť a podporiť si kognitívne myslenie? Potom vám pomôže nasledujúcich päť vedecky odôvodniteľných tipov, na ktoré poukázala Leslie Goldmanová:

  1. Pokúste sa spomenúť skôr, ako začnete googliť – Google je užitočný nástroj, ale ak sa naň budete spoliehať príliš, stratíte schopnosť pamätať si informácie, pretože budete vedieť, že si ich môžete kedykoľvek vyhľadať. Ak mozog nebudete využívať, bude strácať svoje schopnosti.
  2. Zdriemnite si – kvalitný spánok je dôležitý aj pre činnosť mozgu. Nič nie je lepšie ako 7-8 kvalitných hodín spánku. Strategicky naplánované zdriemnutie tiež pomôže – ideálne 90-minútové, no postačí aj 30-minútové.
  3. Cvičte každý deň – prekrví sa tým aj váš mozog, vďaka čomu doň budú prúdiť živiny a kyslík. Štúdia v roku 2019 ukázala, že ľudia cvičiaci na rotopede 30 minút denne mali lepšiu schopnosť rozpamätania si ako tí, ktorí necvičili.
  4. Zabudnite na multitasking – máte pocit, že ak robíte viac vecí naraz, tak ste produktívnejší. Opak je však pravdou. Stres vyplavuje hormóny, ktoré obmedzujú aj činnosť mozgu, čo sa prejavuje horšou pamäťou a koncentráciou.
  5. Jedzte tie správne jedlá – pre mozog sú prospešné najmä na antoxidanty bohaté druhy ovocia (bobuľovité), zdroje nitrátov, ktorá podporujú prietok krvi (cvikla) a jedlá s protizápalovými vlastnosťami (kurkuma). Jedzte tak, aby ste neboli hladní.


Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist