Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 03. 08. 2020

Pesimisti umierajú skôr. Ani optimista však nemá vyhraté

Podľa vedcov z austrálskeho inštitútu QIMR Berghofer sa pesimistom môže skrátiť život až o dva roky pre kardiovaskulárne problémy a iné ochorenia. Ľudia s negatívnym postojom majú totiž väčšiu tendenciu zanedbávať svoje zdravie a nenasledovať rady zdravotníkov, pretože si myslia, že nemá zmysel dodržovať ich odporúčania.

Výskumný tím skúmal dotazníky od 3000 respondentov starších ako 50 rokov, ktoré sa realizovali v rokoch 1993 až 1995. Ľudia v nich označovali, ako sa stotožňujú s výrokmi: „Som stále optimistický ohľadom mojej budúcnosti“ či „Pokiaľ sa mi niečo môže pokaziť, určite sa to pokazí“. Výsledky dotazníkov porovnali s úmrtnými štatistikami.

Záver bol, že ľudia s negatívnejším postojmi umierali častejšie na kardiovaskulárne alebo iné ochorenia. Vplyv depresií na úmrtnosť však nepreukázali. A ani vplyv optimizmu, z čoho vychádza, že optimisti si svojím pohľadom na svet život nepredlžujú. No, ani si ho neskracujú.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist